Gifos

Placení dolarem přes kreditní kartu

Dá se zaplatit v ceských obchodech i kreditní kartou, které je treba v dolarech? Konkrétne si chci porídit kreditku od Neteller. Je to virtuální kteditka, která je ale v usd. Budu moci s tím platit v ceských obchodech?

Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Bezhotovostně (např. kartou) můžeš platit libovolnou měnou – převod na měnu platby provede banka, která účet, z nějž je placeno, vede (tedy např. emitent karty). Bez problému může čech platit karout vydanou českou bankou platit kdekoli v cizině – nemusí mít účet veden v měně dané země (a naopak).
Virtuální kartou můžeš ale – pokud vím, platit pouze ´internetové platby´ (neznám ´kamennou´ prodejnu, která by virtuální karty akceptovala.
😉

arygnoc

áno.
skúsenosť.

;)

arygnoc

platí pre reálne karty.
virtuálne nevediem, tudíž neviem.