horacion

PC mikrofon se slušným dosahem

Sháním klasický PC mikrofon (jack, nebo USB), který má ale větší dosah, než ty běžné, které musíte mít před pusou, aby něco zaznamenaly.

Optimálně aby dosah byl v rámci jedné místnosti cca 7×5 metrů. Takže když budu na druhém konci místnosti – třeba 6 metrů od mikrofonu – aby to ten zvuk tak nějak alespoň trochu čitelně zaznamenalo.

Jinak zvuková kvalita nemusí být na nijak zvlášť velké úrovni, jen aby se dal alespoň částečně rozeznat hlas/slovo.

Odpovědi
baghira

Pokud potřebuješ hlas z větší dálky, zkus směrový mikrofon (namátkou třeba http://www.fo­toskoda.cz/eob­chod/default.as­p?fc=22&po=2&cop=4071124 ), nemusí to být zrovna „PC mikrofon“, fungovat by měl prakticky jakýkoliv – přinejhorším dokoupíš na džeka redukci, aby šel připojit do zvukovky. Ale zase směrový bere zvuk z jednoho místa – potřebuješ brát zvuk z CELÉ místnosti?
Ale myslím, že na srozumitelnost v tomto případě bude mít asi větší vliv akustika místnosti a ruchy z okolí, než samotný mikrofon.