Pc mi píše: systém Windows je pravděpodobně poškozen,

zkuste opravit vložením instalačního CD. Zkouším to, ale nic se neděje, cd mechanika je rozjede i s cd, ale za chvíli zastaví a v pc je nadále tma. Mohl by mi prosím někdo poradit, čím by to mohlo být? Pc jede 8 let a nikdy poruchy nebyly. Je mi jasné, že nepojede na věky, ale na co bych se asi tak měla nejdříve zaměřit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Předpokládám, že máte XP. Nejdřív je potřeba v BIOSu nastavit bootování z CD mechaniky, pak postupovat jako při instalaci. Po odsouhlasení licenční smlouvy (F8) zvolíte nabídku R - opravu systému. Výsledek je podobný nové instalaci, není ale potřeba znovu všechno nastavovat a instalovat programy. Nevýhodou je, že to málokdy pomůže. Příčinou nemusí být poškozený systém.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

anonym

http://www.slunecnice.cz/…

ale to asi nainstalovat zatím nepůjde.
Hlavní cesta povede přes instalační cd a tam by měla být nabídka spuštění příkazového řádku (cmd). Tam půjdou spustit programy které zjistí závadu na disku. Víc o příkazech
http://www.samuraj-cz.com/…

hlavní příkaz který do okna programu napíšete je

chkdsk /f

lomítko píšu s pravým Shift a ú. Spustit příkaz Enter.
Kontrola a oprava by mohla zabrat nějakou dobu. Poté se ukáže soupis a výsledek. Je docela možné, že části hdd jsou už opotřebované a touto akcí budou napříště označeny a nepoužívány.

Marieberta

Děkuji, problém je již vyřešen,nakonec se mi podařilo spustit instalaci a chyby se opravily.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.