smutnydrak

Panenko…jak mi to naše úřady zjistí že dělám v Německu,ačkoliv mám doma nedoplatek na soc a zdravotním?.. Hm?

Doplňuji:
a jaké potíže myslíš?…

Nejlepší odpověď
led

Daňové, zdravotné a sociálne úrady sú medzi sebou informačne previazané. Platí to aj v celej EU.
Príklad zo Slovenska: ak si pozriete na
http://www.soc­poist.sk/dlzni­ci-na-poistnom/487s neplatičov (nedávno zverejnené) je mdzi nimi veľa pracujúcich v zahraničí. Sociálna poisťovňa si podľa daňových priznaní overila výšku platenia odvodov.
Následné problémy: vymáhanie nedoplatkov aj súdnou cestou, exekútori a iné…

Další odpovědi
panenka

Zjistí protože jsme v EU a v dnešní době se dá zjistit vše píši vám to z vlastní zkušenosti a kord když budete dělat ve firmě tam.To máte zdravotní sociální tam které za vás bude platit firma a samozdřejmě dluh taky zde. Já když jsem tam jela manželovi a klukům vyřizovat zakázku tak pak když jeden z kluků šel si doplatit na zdravotní a socialní nedoplatky tak to tam věděli.Vy pokud budete pod firmou tak to máte o to těžší že se jim tam ukáže že tam děláte na zdravotním a sociálním.Já jsem to musela známému vyběhávat a trošku i zalhat aby se opravdu nedostal do potíží pak.
Chci se vás zeptat vy v té firmě budete dělat na smlouvu nebo na žl?