Otevření souboru

Zdravím,čtu diskuzi o instalaci programu a tam je psáno:

  1. Najdi soubor v C:\WINDOWS:\SYS­TEM32:\DRIVER­S:\ETC:\hosts – otevři v notepade, dole vlož tyto řádky a ulož změny

chtěla bych se zeptat co je to notepad a jaký to má smysl to v něm otevřít děkuji

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

notepad je poznamkovy blok a smysl to ma takovy, ze pokud v tom souboru „hosts“ chces neco prepsat, musis ho otevrit v poznamkovem bloku (urcite se jedna o zablokovani internetovych stranek) …jinak pozor na psani presnych adres – napr. v tom tvem popisu mas nejak moc dvojtecek, dvojtecka se pise pouze za pismenem C: , jinak ne

Další odpovědi
anonym

Pokud používáš nějaký souborový manager, např. Total Commander, stačí myší najet na daný soubor a zmáčknout klávesu F4. Tím se ti soubor otevře pro editaci a můžeš v něm změnit, co potřebuješ. Potom zavři křížkem vpravo nahoře a potvrď uložení a je hotovo.