Marináda

Otevření restaurace ve dvou lidech.

Se sestrou přemýšlíme, že si otevřeme restauraci. Já bych vložila více peněz, ona by tam ale více pracovala. Jak pak řešit finance? Neřešil někdo to samé? A musíme mít obě živnost?

Odpovědi
Drap

Živnost by teoreticky stačila jedné a tu druhou zaměstnávat. Netuším sice kde a jakou restauraci, ale lze předpokládat že pokud na to budete pouze dvě, tak že zisk budete dělit až za delší čas. Je třeba vše řádně rozvážit a opatřit smlouvou, která všechny případné problémy bude řešit. I když zakládat podnik jako sourozenci neni zřejmě nejideálnější, tak přeji mnoho podnikatelských úspěchů a velké tržby.

cappuccino

Doufam, ze to mate obe hodne dobre spocitane, protoze otevrit si restauraci v dnesni dobe, je hodne velke riziko. Alespon jedna z vas bude muset umet hodne dobre pocitat!
Predpokladam, ze tou restauraci myslis i vareni a pripravu jidel.
Pivnice by bylo neco jineho.
Ale jste odvazne a drzim vam palce!

Hlada

Ano. Neřešil jsem to samé a dopadlo to špatně. Doporučuju předem naprosto přesně a neomylně definovat příjem z podílu a příjem z práce. Nesměšovat, důsledně oddělovat.

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

cappuccino

Predpokladam, ze vis o chystanem navyseni DPH na pivo z 10 na 21%? To muze byt pro spoustu hospod i likvidacni.

Marináda

O navýšení nevím. Děkuji.
Chtěly jsme takové bistro v městě 10.tis.obyvatel, kde není kde si posedět. Ale ty propočty nám moc nejdou. Já bych do toho vložila peníze, ale je to daleko, nemohla bych tam pracovat. Tak si lámu hlavu s tím jak se mi ty peníze vrátí. Sestra by tam pracovala.

Hlada

Když tam nemůžete pracovat, tak to řešte půjčkou. Můžete být také tichý společník. Vyhněte se pracovnímu poměru. Vše musí být naprosto jasně a neomylně sepsané předem. Je to extrémně rizikový vztah. Podnik je pomíjivý, příbuzenství je trvalé.