kropitko

Odkup pohledávek, máte s tím někdo zkušenost, jak postupovat?

Pište vše co vás napadne. Já s tím nemám žádnou zkušenost. Nevím kolik procent zaplatí, jestli firmy které to dělají odkoupí jakoukoliv pohledávku apod,,,vítám každé info. Díky

P.S. Nebo vaše zkušenosti s těmi co pohledávku vymůžou.
Mám obavu, aby si ji nevymohli sami pro sebe a kdo jí pak vymůže z nich? 😁
Doplňuji:
Tak já doufala, že někdo poradí. ☹

Nejlepší odpověď
rynek878

Já vím,že to asi moc nepomůže,ale něco zde o tom přeci je,
Pokud věřitel nemá mnoho času na vymáhání dlužné pohledávky, nebo mu stačí pouze část z dlužné částky, je možné využít toho, že existuje možnost odkupu pohledávky. Odkoupení pohledávky v podstatě znamená změnu věřitele za určitou úplatu, kterou si stanoví smluvně mezi sebou věřitelem budoucí a současný.

Zdroj: http://www.poh­ledavky.info/od­kup-pohledavek/

Kamilovo

Ahoj, já jsem taky ndávno řešil nezaplacenou fakturu. Nechtěl jsem to už dál řešit, takže mi přišel odkup pohledávky jako ta správná volba. O této možnosti jsem se dočetl na https://www.du­ofinance.cz/e­pohledavky-recenze , a tak jsem to zkusil a vyšlo to :)

Iwette

) Já pohledávky už pár týdnů předávám firmě www.varujeme.cz,za­tím to funguje skvěle, většina dlužníků přišla k rozumu a i když jsem zatím nedostala zpět vše – dohodli jsme se na splátkovém kalendáři, platby mi chodí pravidelně a vypadá to že i chodit budou. (Lidi z Varujeme.cz je hlídají za mě,vzhledem k tomu že za pár týdnů pohnuli s dluhy, které jsem marně vymáhal rok i více, tak věřím že je i uhlídají.)