Pokročilý

Odebíráte nějaký koňský časopis?

a o čem je?
Baví vás?¨
co by jste mi doporučili?
spíše se zaměřením na western, přirozená komunikace
Díky

Doplňuji:
Bohemico -
1, nemyslela jsem, že by se v tom časopise věnovali jak westernu tak přirozené komunikaci- nenapadlo mě,že čárka mezi slovy nebude dostatečný signál k tomu, aby odpovídající pochopil, že hledám časopis, buď se zaměřením na western, nebo na přirozenou komunikaci.
2, Naopak, si myslím, že se můžeme věnovat jak westernu (myslím hobby ježdění- nemám šanci jezdit na wes. závody, natožpak nějakého trenéra nebo koně. ).
Přirozená komunikace je hlavně o přístupu ke koni, a metody výcviku.
Klidně mohu na koni jezdit rodeo, a přitom se k němu chovat jako k partnerovy- vždyť samotný Pat Parrely dělá na koních spiny (omlouvám se za pravopis) a přitom je to partner koně.
Nebylo by přece nádherné, kdyby se drezura jezdila jen na parelce? Tím samozřejmě nechci nabourávat drezůru na vysoké úrovni.

Western, anglie- to jsou jen styly ježdění.
Přirozená komunikace-je způsob komunikace s koněm, přístupu k němu, které se nám odvděčí důvěrou...
Nebylo by nádherné, kdyby kovboji při nahánění telete nepoužívali žádné uzdy,otěže ale jenom nohy, sed a souznění s koněm?
Není právě k tomu přirozená komunikace??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Papírové občas kupuji Jezdectví (a občas tam píšu) jinak koňácké fórum je na www.distanc.cz a www.jezdectv…. V jednom z nich mám i blog. Co se mne týče, western a přirozená komunikace se vzájemně vylučují. Westernové ježdění
a sportovní disciplíny a přirozená komunikace s koněm? Buď jedno nebo druhé....Pokud budeš chtít mít koníka jako partnera a komunikovat s ním podle známých a dnes velmi módních metod, nemůžeš si potom hrát na českého kovboje.
Doplňuji:
Nevím jaké kovboje máš na mysli ty, ale kovbojové používají páku. Takový kůň na páce si o souznění může nechat jenom zdát. Nosí na zádech celé dny dospělého chlapa navlečeného v "plné polní", těžké sedlo a tvrdé uzdění k tomu. Kůň není pro něj většinou partner, ale pracovní prostředek. To je ale historie, dnešní kovbojové většinou používají motorky. V rodeu nebo westernových disciplínách se jedná hlavně o tradici tohoto způsobu ježdění a v našich podmínkách celkem postrádá jak onu tradici, tak i opodstatnění. Jako děti jsme si hrávaly na indiány, mnozí dnešní koňáci si hrají na kovboje. Je to móda posledních dvou desetiletí, komunikovat s koněm , pokud ho máš "jen" jako společníka, lze i bez těchto propriet.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.