Avatar uživatele
Pokročilý

Od jakého věku (výšky, váhy) stačí dítěti do auta podsedák?

Do kdy musí být autosedačka? Dík!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste se podívat do jedné z odpovědí na již položenou otázku.

http://www.odpovedi.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1) podle stávající právní úpravy (§ 6/1.c silničního zákona) není věk rozhodující, ale důležité jsou výška (150 cm) a váha (36 kg), pokud jeden z těchto parametrů bude překročen, autosedačka není povinná

2) zákon nezná pojem "podsedák" ale pouze ´dětská autosedačka´

3) jsou však případy (na internetu je jich popsáno dost a dost), kdy tzv. "podsedák" má homologovaný atest od výrobce jako na "autosedačku"..., potom z pohledu zákona není co řešit, protože takovýto ´podsedák´ je oficiálně dětskou autosedačkou

4) každý rodič by však měl takovéto případy spíše řešit s rozumem a pokud by chtěl posadit své např. 110 cm dítě na ´podsedák´ (byť homologován jako autosedačka), tak se vystavuje velkému riziku, protože v takovém případě má dítě bezpečnostní pás pod bradou...

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h2d1.aspx


Avatar uživatele
Stříbrný

dokud dítě nepřekročí jednu hodnotu
150cm a 36 kg.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.