THOMAZZO

notebook acer

dobry den vlastním notebook acer aspire 5738g při zapnutí se zapíná ventilator zkoušel jsem vysavačem vysát prah ze zadu kde je žebrováni ventilatoru nepomohlo to.poradte co s tim předem děkuji za vaše odpovědi měj te se

Nejlepší odpověď
cochee

To je normální, ventilátor se vždy zapíná při startu notebooku, dokud není zaveden program pro řízení jeho otáček, pak eventuálně zpomalí. Pokud máš podezření, že je to zaneseno prachem, sáhni po chvíli provozu na plasty kolem ventilátoru zespoda (nejlépe při větším vytížení notebooku, např. nějaké hře nebo pouštění videa) a pokud jsou nenormálně teplé, tak tam ten prach je, nejlepší je jej vyfoukat stlačeným vzduchem do výdechového otvoru, ale je nutno přes mřížku ventilátoru jej něčím zarazit, aby se při tom vyfoukávání netočil, mohl by se poškodit. Vysavačem to nepůjde, to ten prach jen víc zarazíš do žebrování 🙂 Já, když to foukání známým provádím, tak notebook raději odkrytuju, abych měl k ventilátoru přístup, ony ty prachové chuchvalce můžou být pěkně velké.