Adula.57

Nevíte někdo kde se dá sehnat význam přijmení Harabrin?

Nevíte někdo kde se dá sehnat význam přijmení Harabrin? Kdyby jste mi mohly napsat přesný význam tak díky…

Nejlepší odpověď
annas

Pravděpodobně jde o příjmení složené z citoslovce hara + německého slovesa brin.

  1. V překladu – hara = jejda, nuže, brin = přines. Zvolání na jedince – Nuže přines.
  2. Druhá možnost – Jejda, Bruno – křestní jméno německého původu ve významu snědý, opálený, brunet. Ke změně u v i mohlo dojít zápisem v kronice apod.

Mohlo to být i jinak. V knize Naše příjmení není vaše příjmení uvedeno. Vycházím ze staročeského slovníku a původu slov.