Asker1144

Nestrhnou se peníze z účtu dvakrát ?

Dobrý den, mám prosím dotaz. Včera jsem si byl nakoupit v jednom supermarketu potraviny za celkovou částku 243 kč, platil jsem bezkontaktně kartou, na terminálu se ukázalo při přiložení mé karty klasicky (probíhá autorizace) a v tom najednou místo (schváleno) se ukázalo (chyba transakce komunikace), hrklo ve mně, protože na účtu mám peníze, na to mi pokladní řekla, že jim občas ,,padou" terminály, že ho vystornuje a platbu provedeme ještě jednou. Tak jsem čekal cca minutu, než ten terminál vystornovala, pak mi požádala, abych přiložil kartu znova, a už se klasocky ukázalo (probíhá autorizace) a (schváleno) raději jsem si vzal účtenku. Mám obavy, aby se mi to z účtu nestrhlo dvakrát. A co vy, stalo se vám to někdy taky ? Děkuji moc za odpovědi

Nejlepší odpověď
df

Podívej se do internetového bankovnictví a budeš to hned vědět. Máš internetbanking?

Další odpovědi
cappuccino

POokud byla autorizace prerusena, tak transakce neprobehla.
Nekdy se to stava. Pro jistotu si uchovej listek.

Dochy

Samozřejmě je lepší si to zkontrolovat, ale nepamatuju si, že bych někdy objevil dvojí platbu. U nás je to zabezpečení plateb na poměrně slušné úrovni. To, že se terminál nedokáže spojit není až tak vyjímečné. Pokud terminál píše něco o komunikaci, nemusíš se bát o stav svého účtu. Opravdu to znamená, že se nedokázal spojit s Tvou bankou a je poměrně pravděpodobné, že druhý pokus už projde správně.