JájsemRaibek

Nepokazím nic na svém notebooku, pokud tam zapojím kabel HDMI?

Na svém ntb mám USB zásuvku, síťovou zásuvku, pak takovou oválnou dírkatou a HDMI zásuvku.
Na televizi mám USB, HDMI a pak takové zdířky – bílou červenou a žlutou.
Viděl jsem HDMI kabel, který měl na druhé straně zástrčku do monitoru, ale tu druhou-LED monitor? A pak jsem viděl kabel, který měl na jedné i druhé straně HDMI zástrčku.
Když si koupím ten HDMI oboustranný, nepokazím nic na svém ntb?
Chci to zapojit do LED televize a tu použít jako monitor, půjde to?
Musím něco ve svém ntb instalovat-windows 8.1?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jen směle do toho, HDMI je určen k přenosu obrazu i zvuku do externího monitoru nebo TV. V ovládacích panelech si musíš toto externí zařízení nastavit, nic se nemusí instalovat.

Další odpovědi
Edison

Určitě propojením shodných formátů rozhraní nic nezkazíš. Instalovat netřeba nic. PC sám pozná, že tam má něco připojenýho a nějak to nastaví. Zpravidla implicitně duplikaci plochy. Doporučuji v nastavení zobrazení přepnout na „rozšířenou plochu“, což umožní mít na každém zobrazovači něco jiného. Např, na velkym grafiku grafického editoru a na malym ovládací panely toho editoru. Já to používám po hotelích, kdy na TV si dám jeden prohlížeč s televizí a na malym (ntb) pracuji. V tomtéž nastavení se daj ty plochy pak i vůči sobě přemísťovat, typicky proto, aby myš přecházela mezi plochami „očekávatelně“, tedy nad sebou, vedle sebe, přehazovat polohy vůči sobě (pravá/levá, horní/dolní).
U kabelu jen pozor na správné konektory: HDMI, mini HDMI, mikro HDMI, displayport (většinou HP)…

led

Staršie nb používali na externý obraz okrem klasického 15 pinového portu VGA https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=VGA+konek­tor&client=fi­refox-b-ab&tbm=isch&sou­rce=iu&ictx=1&fir=By_­fhqfjMlNMGM%253A%252Ca­e4uA0ZDbxBvvM%2­52C_&usg=__oK1C5Qek­_2d4MWQrk_F04Ej4wW4%3D&s­a=X&ved=0ahUKE­wimspfJoYDbAhU­FlSwKHaC0BHUQ9QE­IOjAC&biw=797&­bih=374#imgrc=By_fhqfj­MlNMGM: aj 4 pinový S-Videoport https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=VGA+konek­tor&client=fi­refox-b-ab&tbm=isch&sou­rce=iu&ictx=1&fir=By_­fhqfjMlNMGM%253A%252Ca­e4uA0ZDbxBvvM%2­52C_&usg=__oK1C5Qek­_2d4MWQrk_F04Ej4wW4%3D&s­a=X&ved=0ahUKE­wimspfJoYDbAhU­FlSwKHaC0BHUQ9QE­IOjAC&biw=797&­bih=374#imgrc=By_fhqfj­MlNMGM: aký býva napríklad na videoprehrávači. Tieto výstupy ale posielajú len obraz. Preto prepojovacím káblom (kolíkom)Jack3,5 https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcSDv-uwhSt7fwy4PBn9­KxQpPIsUC14PFqn079­SAMLqE2uDsHZ8sOQ a na druhej strane bielym a červeným CINCH konektorom https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=cinch+ko­nektor&client=fi­refox-b-ab&tbm=isch&sou­rce=iu&ictx=1&fir=tF8­_UproLO48CM%253A%­252C3VCzuFiHrcKar­M%252C_&usg=__uM603hu4­QLkO3g284qkreh3rsjc%3D&s­a=X&ved=0ahUKE­wii8tmaooDbAhUJ­WCwKHb0lDf4Q9QE­IRjAF&biw=797&­bih=374#imgrc=tF8_U­proLO48CM: sa pripájal na rovnako sfarbené zvukové zdierky na TV. Žltý slúžil na pripojenie obrazového signálu.

led

Dokončenie… tieto spôsoby sa používalí na analógové zapojenia
Zapojenie HDMI prenáša kvalitnejší digitálny videosignál spolu so zvukom.