Tw!st

Není tato alternativa ve službě focení z výšky výhodnější ?

Zdravím, právě jsem se díval na pořad, kde vlastník firmy, která nabízí službu focení a natáčení z výšky (např. budov) používá jakýsi stojan, který se mi zdá nepraktický (musí ho těžce přepravovat, dlouho sestrojovat, po každé fotce složitě přesouvat na jiné místo) a navíc cenově nepřijatelný. video zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IDFnfW0Z3wQ po 17 minutě videa. Moje výhodnější alternativa zní, pokud tedy se bavíme čistě jen o službě focení a ne prodávání přístroje na focení, že by se dalo použít drona. Kvalitní dron se dá sehnat do 40 tisíc, což je podle videa cena toho nejmenšího přístroje, toho největšího je 200 tisíc. Proč by tedy měl kupovat stojan na fotoaparát za 200 tisíc, když může koupit za 40 tisíc drona, který mu poskytne pohodlnější, kvalitnější a hlavně rychlejší práci?

Odpovědi
Drap

Možná je. Podívej se na datum, kdy bylo video natočeno. Od té doby se toho také v technice už mnoho změnilo.

Kepler

Ano, použití dronu je daleko výhodnější. Každý, který nemá hlavu jen pro to, aby mu nepršelo do krku, už na to dávno přišel 🙂

mosoj

Na kolejích jezdí vlaky.
Již před pěti lety jsem si pár snímků udělal.

Dochy

Některé možné důvody které by stáli za to zvažovat zda drona, nebo tyč:

  1. Tyč pravděpodobně bude stabilnější. Vhodnější pro profesionální fotky a některé specialitky
  2. Dron který unese profi foťák nebude za hubičku
  3. Pro profesionální využití dronu s kamerou potřebujete nějaké licence či povolení (povolení k létání, povolení k provozování leteckých prací, nejspíš i něco od UOOU)
  4. Provoz běžných dronů bývá omezen kapacitou akumulátoru na řádově 10 minut (nebo několik málo desítek)