OptieX

Nekrytá platba při placení kreditní kartou – co to znamená?

Platil jsem 350korunový nákup kartou na které je disponibilní zůstatek 200 kč – v Albertu jsem chtěl platit kartou a zbytek doplatit hotově – prodavači to hlásilo nekrytá platba. Je to ten důvod, že jsem chtěl „vyždímat kartu“ a zbytek zaplatit hotově? Určité karty to neumí?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – chtěl jsi disponibilním zůstatkem platit 350,– Kč – což nelze…
A nejsem si jist, zda kasa v Albertu umožňuje část útraty platit kartou a část hotově…
😉
Příště si nákup rozděl na dvě části (podle zůstatku na kartě) a každou nech namarkovat (a plať) zvlášť…
😉

Další odpovědi
Dochy

Při běžných platbách terminál dostane na požadovanou částku jen odpověd SCHVÁLENO nebo ZAMÍTNUTO. Nedostane info o zbývající částce. Tu zbývající částku zjistí možná u nějakých dárkových karet konkrétních řetězců…