Nefunkční internetový kabel, předtím jel v pořádku, proč zničehonic nefunguje?

Zdravím, dostal se mi do ruky nový PC, ze začátku jsem měl menší problémy s připojením k internetu, ale ty jsem překonal nainstalováním příslušného síťového ovladače (ethernet). Počítač mi jel bez problému dva týdny, včera ale zničehonic se internet odpojil a nesvítí už ani síťový kabel, který je zapojen z modemu do počítače. Znovu jsem nainstaloval ovladač pro síťovou kartu jako minule, nyní ale nefunguje. Kabel je však v pořádku, když ho zapojím do notebooku, tak svítí jak má, o vadném konektoru v PC také nemůže být řeč, jelikož je PC nový a při spouštění systému Windows kabel svítí, jak má, po načtení plochy už však nesvítí a nereaguje. Internet a modem jsou také v pořádku, jelikož ostatní příslušnici v rodině problémy s připojením nemají. Nevíte někdo, čím to může být? Měl jsem nainstalovaný tento ovladač http://realtek-rtl8168c-p-8111 c-p-pci-e-gigabit2.drivers.inf ormer.com/ , určitě mám správný. Předem děkuji

Odpovědi:

Zlatý

I. Vyměň kabel - máš-li ještě náhradní)...
II. Zkontroluj si Vlastnosti síťového připojení (buďto přes ikonu na liště a nebo přes Ovládací panely) - může být Zakázané nebo něčím blokované...
___
Ovšem z tvého popisu by se i kůň poblil (a ten to fyzicky neumí)...
;-)
1. kabel ti určitě nesvítí - takže popiš pořádně, co (ne)svítí a za jaké situace (LANport na switchi, LANkarta...; při zapnutí PC, po přihlášení...)
2. že je Internet v pořádku věřím, ale o modemu už nejsem zcela přesvědčen (dle popisu) - takže popiš přesně, jak máš net zapojen (modem, router/switch...)
3. "ostatní příslušníci" - jak jsou jejich zařízení k modemu (routeru, switchi) připojena???
4. pro možnost ti poradit je velmi vhodné uvést i:
a) typ zařízení (to, že uvedeš driver, nic neznamená - pokud nevíme, pro jaké zařízení jej instaluješ)
b) OS (těžko ti přesně poradit, kde máš co hledat - když nevíme, co máš)
c) jak k události došlo ("včera zničehonic" je skoro jistě blbost ´samo se´ něco stane jen opravdu málokdy - takže napiš, co´s třeba (od)instaloval, jakou konfiguraci jsi měnil...)
A jen rada nakonec - nepřihlašuj se běžně s právy administrátora - mnohé problémy i ušetříš tím, že v daný moment nebudeš mít k dané činnosti ´oprávnění´...
;-)

Bronzový

1) Překontroluj, zda-li není síťové připojení zakázané.
2) Pokud máš antivir Avast, zakaž ho na 10 minut. Je-li to antivirem, vyměň ho za jiný.
3) Vyměň UTP kabel, pokud jsi na kabelu.

S ovladači poradit nelze, ale mělo by to být to první, co máš správně nastavené. Pro svůj operační systém najdi ovladač k Tvé síťové kartě. Přesněji to napsat neumím. Pokud je to Win8 a síťovka Realtek RTL8168c, tak ovladače by měly být součástí systému a netřeba se zabývat hledáním na webu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.