shark_2

Nefungují některá tlačítka na klávesnici, jak ji opravit?

Zdravím,

mám půjčenou klávesnici. Dotyčný na ní vylil sirup. Klávesnice jako taková funguje. Tak 60% tlačítek funguje, jen některá vůbec nefungují ve středu klávesnice (pravděpodobně místo, kde byla polita). Čili myslím, že ke zkratu nedošlo, když fungují jiná tlačítka a klávesnice reaguje. Mám ji rozebranou, ale nevím kde začít, jestli to vůbec má cenu. Nějaké tipy? Díky :)

Nejlepší odpověď
štamgast

Myslím si, že bude lepší koupit novou.

Další odpovědi
jáára

Jestli je to membránová klávesnice, tak celou rozebrat a rozdělit vrstvy. Perfektně vyčistit, vysušit a složit. Úspěšnost takové „opravy“ je velká.
Ale já to vyhazuju.

cochee

Rozebírej dál, pravděpodobně objevíš dvě fólie s potiskem vodivých drah, šťávička se dostala nejspíš mezi ně. Podaří-li se ti ty fólie od sebe nedestruktivně oddělit, omyj je pitnou vodou – ale omyj, třeba pod tekoucí, ne jen otři , následně bych to opláchl ještě vodou destilovanou a nechal několik hodin schnout, při dnešních parnech by to mohlo stačit, jinak bych aplikoval ještě oplach izopropanolem, ten „tahá vodu.“ Fólie je někdy jen jedna, v tom případě mají tlačítka zespod silikonové kloboučky s vodivou ploškou, které spojují při stisku vodivá místa na fólii. Záleží na konstrukci klávesnice.
Je třeba se postarat i o klávesy, nejdřív si klávesnici vyfotit, aby pak mohly být vráceny na svá správná místa, potom opatrně vydloubat – to jsou jen hmatníky, tlačítka jsou až pod tím, jsou to celkem jednoduché mechanismy s pružinkou. Někdy takhle čistím klávesnici i při nepolití šťávou – jednu po druhé kartáčkem a nějakými mydlinkami. Něco bude třeba dělat i s těmi tlačítky, alespoň těmi, kudy tekla šťáva.

A jinak, pokud jde o levnou obyčejnou klávesnici v ceně několika desetikorun, přikláním se plně k názoru štamgasta.

Ještě poznámku, pokud jde o laptopy – tam je čištění polité klávesnice v podstatě nemožné, klávesnice má sendvičovou konstrukci a rozebrat jde pouze „jednosměrně“ – sborka možná není, je to lepené.

Lamalam

Ztráta času, kup novou.