panenka

Nedostatek virtualní paměti, co s tím?

Dobrý den moje děti si ted na mém počítači hrály hry a dole se mě objevilo okynko"Nedostatek virtualní paměti" volné místo mám 18,2 GB můžete mě to prosím vysvětlit když mám tolik volného místa proč se mě to objevuje ?děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Virtuální paměť má nastaveno omezení velikosti které nemá souvislost s celým volným prostorem na disku.

WINXP START→ Ovladaci panely→ Systém→ ouško:Upřesnit→ tlačítko v oddílu Výkon ouško:upřesnit→ tlačítko v oddílu virtuální paměť …

Je to trochu bludiště ale nakonec se k tomu nastavení jistě dostanete, zkontrolujte zda je zaškrtnuta volba „Velikost určí systém“ a potvrďte tlačítkem [NASTAVIT] a teprve pak tlačítkem [OK]

Tip: nadměrné obsazení diskového stránkovacího souboru napovídá, že by bylo vhodné spíš přikoupit operační paměť. Stránkovací soubor je v podstatě nouzovka, ideálně by měl mít počítač tolik operační paměti, aby virtuální paměť na disku nepotřeboval vůbec.