Nechci sdílet! Sousedi vidí můj počítač

Jsem připojený přes optiku a na našem sídlišti je vnitřní síť, takže se vidíme v síti. Vidím sousedy a to co mají nasdílené, takže určitě i oni mě a to fakt nechci. Jak se mám schovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Několika způsoby, jedním z nich je použití firewallu jiného výrobce, třeba Comodo nebo ZoneAlarm (jsou zdarma). Druhým je použití routeru a třetím (nejjednodušším) je zrušení sdílení souborů a tiskáren v síti. Otevřte Start > Ovládací panely > Síťová připojení > [vyberte připojení] > Vlastnosti > Sdílení souborů a tiskáren (dát pryč fajfku).

Další odpovědi:

Bronzový

Vidíte jen to, co jste sami "odkryli". Pravým kliknutím na jakoukoli složku či jednotku a zvolením vlastností se dostanete do okna, kde byste měl vidět kartu sdílení, teď ho stačí jen vypnout či zapnout pro určitou položku, pokud zde tuto kartu nemáte, znamená to, že sdílení není ve Vašem systému povoleno (služba sdílení souborů a tískáren) Pravděpodobně vidí Váš počítač, v něm složku sdílené dokumenty a sdílené tískárny (pravděpodobně prázdné). Rozhodně ale doporučuju nastavit heslo pro všechny místní uživatelské profily, ty nepoužívané zakázat, viz. Centrum pro nápovědu a odbornou pomoc (klikněte na plochu a stiskněte F1).

Pokročilý

přesně tak zruš si v počítači sdílení a je to

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.