ales12

Nástupní(zkušební) plat vs. plat po zkušebním období

Ahoj, nedávno se mě na pohovoru zeptali, kolik si představuju nástupní plat a pak kolik bych si pčedstavoval po 3. měsíční zkoušce. Vůbec jsem v tu chvíli nevěděl, tak pro příště. Je jedno kolik si řeknu nebo je tam nějaké pravidlo, třeba říct si nástupní 21 000 Kč a pak „normální“ 22 000 Kč. Asi nebude ok, že? Jaký by tam měl být rozdíl, nějaký procentuální? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
Banán88

.. tohle je otazka kterou od potencionalnich zamestnavatelu povazuji za naprosto stupidni .. vzdy jsem na ni odpovidal, ze ve zkusebni lhute ocekavam plat primereny jejich standartu a po zkusebni dobe prirozene poroste v zavislosti na mych schopnostech a odvedene praci..

Další odpovědi
dnb

Mam takovy dojem, ze kazdy zamestnavatel to ma udelane po svem. Me se teda jeste nikdy nestalo, ze by se me nekdo ptal, jaky bych si pral plat. Kdyz jsem ale nastupoval, sefek mi hvizdnul 90 Kč/h, po 3 mesicich mi to zvisil na 110 Kč/h.

Mel si rict, ze si predstavujes zatim tak 50 000 kč a po 3 mesicich 80 000 kč :D
Samozrejme ze si jen PREDSTAVUJES!

ivzez

A co byste na to chtěl odpovídat? Ať odpovíte cokoliv,
stejně Vám zaměstnavatel nabídne tolik, kolik chce on.

Pepa25

Nevím, trochu se mi nezdá přístup, že po zkušební době plat automaticky roste. Třeba mě se nikdy nezvyšoval (také asi proto, že jsem si vyjednal slušný už nástupní 😉 Jinak třeba v mém současném zaměstnání je automatická zkušebka + doba určitá na 1 rok, až potom se dává doba neurčitá a případně se plat navyšuje (a to většinou jen pro absolventy).