Medulka.013

Naše kastrovaná kočka ještě několikrát za týden nakojí své 3 koťata, kterým bude zítra 5 měsíců. Je to u koček běžné?

Nikdy předtím jsem nezažila, aby kočky kojily tak dlouho koťata, byť nepravidelně.
Nemůže to být tou kastrací? Kočku jsme dávali kastrovat, když bylo koťatům 9 týdnů.
Kočka je obyčejná kočka stará rok a 8 měsíců a jsou to její první koťata, a zároveň poslední.
Děkuji všem za odpovědi nebo i vlastní zkušenosti.

Nejlepší odpověď
redy

Hezký, četla jsem tvou otázku asi třikrát, než jsem ji rozklikla. 🙂

Sice se divím, že i po zákroku by měla mlíko. Spíš si myslím, že mamču používají jako dudlík:-)
--

Další odpovědi
dubraro

Je to možné. U koček je laktace spouštěna v reakci na sání koťat, nejsou k tomu nezbytně nutné hormonální změny související s březostí. Někdy stává, že se rozkojí i kočka, která vůbec neměla koťata, když se cizí koťata pokoušejí od ní sát.

nyjono

4–6 týdnů je běžné. Může to někdy být i déle. Kočičí maminka koťata potom postupně odstavuje a zvyká na tuhou stravu.

pepíka

Může se stát že je mohla mít ještě bříšku a to může mít mléko ale pak už ne.hm… Není to běžné je to jenom náhoda a nebo to můžeme nazvat zázrak.

Medulka.013

redy: Věř, že má mléko. Vidím ho často po kojení u tlamičky koťat. Někdy se jdou koťata napít sama, někdy je kočka i zavolá, poté, co je třeba hodinu předtím odmítla.

redy

Medulka, možný je všechno. A když to kočičce nevadí, z koťát vyrostou pořádný koťata. 🙂