dudu

Najde se a poradí ochotný odborník?

Společnost UPC splnila svůj slib a od 1.5. garantuje rychlost stahování dat až 30,0 Mg. Potvrzuje to i měření provedené při přímém propojení šňůrou mezi modemem a noťasem.
Pokud však použiji Wifinu typ WL-520GC, spatřuji hodně rozdílné výsledky – data jsou stahována při rychlosti necelých 14 Mg, odesílány při 1,05 Mg a PING činí 9ms. Výkonnostní rozdíl je tudíž více, než markantní a nemohu nalézti příčinu – Wivču mám na dohled, signál vynikající.
Pomohla by její výměna a mělo by smysl investovat prašulky do kvalitnějšího přístroje? Mýlím se, že lepší bude stahování dat, ale obracení stránek se neurychlí.
S nynějším stavem jsem docela spokojen, odborníků se táži především kvůli pocitu, zda přece jen z technického hlediska něco důležitého nepromarňuji. Díky.
Doplňuji:
Míšo, chlape bídná většinou opovídáte květnatě a polopaticky. Formulujte prosím svoji radu s vědomím, že ji dáváte starounovi, který sice zvládá obě násobilky, ale při využívání internetu ťapká na hodně tenkém ledě. Plavat ovšem umím na všechny způsoby a díky korpulentní postavě se nejen v mořské vodě pohybuji téměř jako korkový špunt.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Čím více zařízení za sebou tak tím je to horší.

analogie

anténa a 1m koaxál a spojka 1 koxial spojka 1m koaxiál.
Doplňuji:
Ještě mě napadlo, zda není v nastavení nějaké omezení rychlosti nebo nastaven protokol b,g,i,n

Více poradí manuál nebo google s dotazem nastavení wifi sítě

Ono se dost blbě mi radí, když mám PC stolní a WiFi nemám

Další odpovědi
bolak

Podle toho na co to chceš. Jestli ti někdo posílá nebo (ty někomu) každej tejden fotky o objemu desítek gigabajtů, tak by to asi za rozvahu stálo. Stejně tak pokud stahuješ filmy z internetu, ale jinak…

Rychlost 14Mbit je plně dostačující, já sám sem měl 25bit taky od UPC a nechal jsem si to srazit na 10Mbit, a to i přesto že rychlost se mi srazila na víc jak polovinu, ale ušetřilo mi to jen asi 25% původní ceny. Jenže k čemu je ti 30 mega, když chodíš denně na mail a čas od času projedeš nějakej ten zpravodajskej server.
Normální stránka se vejde do velikosti 1MB, tudíž aby ti najela do jedné vteřiny, stačí ti mít rychlost těch 10 Mbit, platit za víc jsou vyhozený prachy, protože ti to stejně bude brzdit prohlížeč. Tudíš ať už budeš mít 14M, 30M nebo 160M, tak v rychlosti načítání stránek už žádnej rozdíl neuvidíš.

UPC umí pěkně házet čísly, ale když se na to podíváš pořádně, tak ti jako běžnýmu uživateli vlastně nedávaj vůbec nic. Je to jako šestej prst na ruce. Jó, já neříkám, je bezvadný mít víc prstů jak vostatní, ale stejně ten druhej palec k ničemu nevyužiješ.

mosoj

WL-520 GC mění rychlost přenosu dat dynamicky podle podmínek příjmu na vstupu i výstupu WL . Takže anténa na vstupu nebo výstupu má malý zisk.
Ping 9 ms je dobrý, 14 Mbps downloadu ( k čemu více) upload 1 Mbs by nohl být větší, ale kolik toho odesíláš. Emailu to stačí. V nejhorším si počkáš.
Doplňuji:
Kolik vlastně garantuje UPC ten upload ? 30 Mbps je download !! Nikdy to není 1:1. Většinou společnosti lákají na download a o uploadu takticky mlčí !!

dudu

Chlapci vřelé díky, jsem uspokojen a nyní jsem si jist, že mohu vesele komunikovat se všemi svými přáteli.