paimutan

Nabízí UPC stále službu Veřejná IP?

Kdysi jsem měl od UPC veřejnou IP. Teď ale po letech, když IPv4 adresy dochází, si nejsem jistý, jestli tuto službu nadále poskytují.

V ceníku jsem zahlédl něco o pevné IP, což ale nemusí být nutně veřejná (prostě se jen předpokládám po čase nemění, jako dynamické IP adresy).
Cena 200,– měsíčně by ale napovídala tomu, že to opravdu je zároveň i veřejná(?)

Odpovědi
anonym

Ano, ale přeci jen není nejlepší se obrátit na technickou podporu která je v tomto směru velmi dobrá?

www

UPC mám doma a tuším, že automaticky veřejnou IP. Naopak, mělo by se platit přece za neveřejnou.
Názor

cochee

Tahle otázka mě dost zajímá, zrovna budu montovat IP kamery do místa, kde je zaveden UPC net. Takže veřejná IP adresa by byla více než plus. Zatím, co vím, v jiném místě rovněž s kamerami adresa od UPC je veřejná, ale je dynamická, jednou za pár měsíců se mění a pak jsou IP kamery nedostupné, dokud se nepohrabu v routeru a nezjistím nově přidělenou adresu. l564 – to je trochu úsměvné s tou technickou podporou, jediná dostupná byla donedávna přes telefon, ten hovor si volající musí platit a někdy i hodiny zkoušet, než se linka uvolní nebo naopak ji někdo zvedne. Až docela nedávno zavedli webový kontaktní formulář, no budiž.
Cena veřejné adresy u UPC je 210,75 Kč měsíčně – docela petarda za takovou blbost.

cochee

www: za neveřejnou adresu se neplatí z jednoduchého důvodu: z veřejné adresy si neveřejnou – privátní – lehce uděláme pomocí NAT, naopak – z privátní adresy veřejnou – neuděláme nijak.