xillix1802

Můžu se prosím zeptat, co znamená jedním slovem .docx?

rhetř

Nejlepší odpověď
gecco

Je to ´základní´ přípona souborů MS Word 2007 (a pozdějších) – „.doc“ (document), „x“ (´rozšířený´).
Jde o proprietální formát – nedoporučuju jej používat z důvodu jeho ´nečitelnosti´ v jiných editorech, pro sdílení textů doporučuju použít formát .rtf (splňuje normu ANSI) – oproti .doc či .docx nemá .rtf žádné znevýhodnění a přečte (i uloží) jej každý WYSIWYG editor.
😉
Jiný význam termín „docx“ nemá.

Další odpovědi
Emefej

Je to přípona souborů některých verzí MS Word. Zdali má ono slovo další vyznam, netuším.

cochee

Jednoslovná odpověď neexistuje. Víceslovné odpovědi kolegů Emefej i gecco jsou správné.

ivzez

Jedním slovem?

Přípona.

Pepa25

ivzez – jako obvykle nejlepší (nejpřesnější) odpověď a nejméně palců … Škoda, že to tu funguje takto …

ivzez

Děkuji.
Od Vás to potěší.