tacco

Můžu mít gumáky na jízdu/ježdění na koni?

Nepřesná otázka
můžu mít na ježdění koně gumáky?

Nejlepší odpověď
redy

Gumáky neseděj na noze pevně, musíš koně řídit a gumáky ti to nedovolej, můžou ti klíďo spadnout z nohy 🙂

Řekla bych, že jezdecký boty jsou nutný…

Další odpovědi
kapka

My jsme jako deti měly v jezďáku tréninky jedině v holinách. A na hlavě hokejistickou helmu, co nám furt padala do očí. A taky to šlo. :) Holiny správný velikosti a tvaru z nohy nepadají, naopak si pamatuju, jak jsme si musely navzájem pomáhat je z ty nohy vůbec dostat dolů. To je ale s jezdeckýma botama to samý.
Ještě teda chci napsat, že jsem se taky dost najezdila v jezdeckých botách ze sekáče (jiný tam neměli), co mi byly o par čísel větší. Chodit bych v nich dlouho nemohla, ale pri jezdeni to vůbec nicemu nevadilo. A v zimě v nich bylo aspoň teplo. :)

Dnes se shání jezdecký potřeby ale daleko snadněji, jak nový, tak bazarový. Je velká nabídka v kamenných obchodech a na interetu. Takže není problem si koupit kvalitní výbavu za rozumný peníz.

anonym

Gumáky jsou pro někoho něco jiného než se ptáš!
Gumák – plášť do deště
gumáky – holínky
gumáky – rohlíky
… ale pokud myslíš, že gumáky jsou vhodné… nebudu to komentovat, snad jen to, aby korektor opravil svoji chybu!

Týý

Doporučuji si určitě koupit jezdecké boty, nebo vypůjčit, pokud to je jen jednorázově. Jinak doporučuji dát si na hlavu i helmu na koně, já sehnala tady: https://eques­trians.cz/459-helmy. A holínky (v těch se nejezdí!), kdyžby bylo bláto jsou dobrý na práci okolo koní. Nebo možná postačí vzít si boty takové, aby byl zpevněný kotník. Třeba nějaké trekovky. Ale jak jsem psala. Nejlepší jsou jezdecké boty, nebo perka.