Honza6

Můžu dát do fakturační adresy adresu zásilkovny kam mi přijde balíček ? A vyzvednout když mi ještě nebylo 18?

Fakturační adresa

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ano, vyzvednout můžeš pokud se nejedná o zboží, jehož prodej je omezen věkem.

Fakturační adresa dej tu svou pravou, kde bydlíš. Není důvod ji zamlčovat, nebo lhát, slouží jen pro fakturaci.

Další odpovědi
petrph

S údajem fakturační adresa bych si vůbec nehrál, ten vůbec neslouží jako adresa k doručení, ale jako přesná identifikace zákazníka na faktuře. Čili, pokud tam uvedeš nepravdivé údaje, mohlo by to mít i nějaké právní dopady.. (třeba by ti pak nemuseli uznat reklamaci a podobně).
Ale tu adresu zásilkovny vůbec nezadáváš, alébrž po zvolení typu doručení přes Zásilkovnu si v seznamu vybereš tu kterou provozovu zásilkovny, pouze v tom bodě, a nikam to nepřepisuješ.

A k tomu zda můžeš vyzvednout když ti ještě nebylo 18 let- obecně se to vůbec nekontroluje, ale odesílatel může – může dát pokyn zásilkovně aby to zkontrolovala. Ale to se týká obvykle právě u těch věcí, jejichž prodej je omezen zákonem (alkohol, cigarety, a řada dalšího) . Ale na to by tě zase měli upozornit v tom eshopu, při nákupu, že to takové zboží je – a že ta kontrola při převzetí v provozovně Zásikovny provedena bude..