Gami.Pet

Může živnost provozovat jak fyzická tak i právnická osoba? A nevíte jaký je tam rozdíl?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Může. Fyzická osoba podnikatel musí splnit požadavky zákona (plnoletost, bezúhodnnost), u právnické osoby to musí splnit její jednatel (v případě s.r.o. či v.o.s.). Takže je to prašť jak uhoď.
Doplňuji:
Upřesňuji: je to jedno z pohledu živnostenského práva. Samozřejmě z pohledu ručení, účetnictví, případného úpadku atd. je zásadní rozdíl, jestli podnikám jako živnostník nebo přes s.r.o.

Další odpovědi
ReHu

Může.
Zjednodušeně: fyzická osoba > člověk-živnostník
právnická osoba > společnost (např. s.r.o. apod.),