Savier

Může slepice snést neoplodněné vejce?

Nejlepší odpověď
GM

Samozřejmě. Když je bez kohouta.

Další odpovědi
EKSOT123

Podobně jako u savců dochází k ovulaci nezávisle na přítomnosti samce. Ale zatímco u savců se neoplozené vajíčko dál nevyvíjí, u drůbeže ano. Sice nevím proč, možná to tak někdo naplánoval jen kvůli tomu, aby měl člověk co jíst, nevím. Jistě to zčásti souvisí s tím, že u ptáků vejce slouží místo dělohy k vývinu mláděte. Každopádně vejce z obchodu jsou vesměs neoplozená.

Drap

Ano

da ny

Ano.

• Jiná chuť. Existují lidé, kteří tvrdí, že oplozená vejce chutnají jinak, a proto je také odmítají konzumovat. Ovšem PRAVDA JE JINÁ. Oplozené vejce nepoznáte, jen pokud se v něm před vařením nebo smažením objeví červený terčík, lze pak tvrdit, že je vejce oplozené.
• Výživnější. Najdou se mezi námi i tací, kteří vám řeknou, že oplozené vajíčko je výživnější. Bohužel ani toto není pravda. Ať je oplozené vejce hnědé, bílé nebo zelené, z výživového hlediska je stejné jako to neoplozené.
• s Jedním vzzájemným spojením kloak , vystačí slepice 14 dní.
https://www.sle­picar.cz/blog/2236-uzasna-fakta-o-oplozenych-slepicich-vejcich.html
Také jim můžete „popotahovat prdelky“ viz. M. Eben v pořadu K. Šípa 😉

Filip84

Savier, kdyby kury, kačky, husy, perličky etc. nesnášely nenaprcaná vejce, tak by vejce nemohla být kosher, eo ipso, nemohli by je jíst věřící Israelité.

Protože aby vejce bylo kosher, tak ho musí kuchař rozklepnout do skleničky, podívat se proti světlu, a pokud je tam náznak zárodku, vejce je trejfe, tj. musí se vyhodit. Israelité nekupují nějaká extra kosher vejce, jakože je snesly nábožné kury, nebo něco podobného, stejně tak, jako např. pramenitá voda je vždy kosher. Ne, vejce jako vejce, žádné kury posvátné, akorát v tom vejci nesmí být náznak zárodku, souvisí to se zákazem v Mojšeho zákonu (17 hlava knihy Vajikra) pojídat krev, no a v zárodku krev může být. Podle Thory (kniha Vajikra a Devarim) je zakázáno pojídání krve, poněvadž v ní je duše, a proto patří Bohu, no a podle Talmudu je tomu tak také proto, že člověk, který pojídá krev, se skrze tu krev stává krvelačným, zlým.

Takže si odpověz sám, jestli ptáci snášejí rovněž nenaprcaná vejce. 👌😀