zjentek

Může si člověk uhnat žaludeční vřed i z hodně teplýho jídla?

Nebo spíše jen z hodně studenýho?

Odpovědi
orwell

Nedá se to vyloučit. Hodně studené i příliš horké jídlo neprospívá zdraví, ale nebezpečnější je přece jen to horké. Spíš než žaludeční vředy si můžeš konzumací příliš horkých jídel či nápojů přivodit rakovinu jícnu. Tohle měl otec jednoho mého spolupracovníka a taky na to zemřel. Z vyprávění mého kolegy vím, že je to velmi zlé. Též bych se obával možného vzniku nádoru v dutině ústní. Je to logické, protože do žaludku se dostane horké sousto už alespoň trochu ochlazené, zatímco ústa a jícen to schytávají naplno.

da ny

Teoreticky ano, horké a ráno, na lačný žaludek studené (z lednice, 7. schodu aj.)

elkon

Tradičně, stačí tři vteřiny hledání, pokud není člověk líný: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDalude%C4%8Dn%C3­%AD_v%C5%99ed