Kric.ouwner

Může se kočkám ostříhat drápky ?

Může se kočkám stříhat drápky , někdo říká ano někdo né a někdo mi dokonce řekl že se jim dá i odstranit na pořád ale nevím jestli je to vhodné ale prý jim to nevadí , tak se jen ptám jestli někdo neví ?…

Nejlepší odpověď
Drap

Naúpořád asi ne, to považuji za nesmysl, ale pokud je kočka v bytě a nemá možnost si drápky pravidelně obrušovat, tak je to dokonce nutné
Doplňuji:
ú tam nepatří , to je překlep

Další odpovědi
Terryle

Jojo, pokud je kočka v bytě, tak se to má. Když jí přerostou, můžou se štípat a může ji to bolet.
Kočku chytnete, vezmete ji za packu, jemně ji uprostřed zmáčknete, takže vystrčí drápky. Musíte se na drápek pořádně podívat – kde je narůžovělý, tam střihnout nesmíte, to už je živé a citlivé. Odštípnout se může jen bílá špička – ta je necitlivá, stejně jako u člověka bílý konec nehtu. Vzala bych na to ostré kleštičky na nehty.

ondra07

Ano, můžou. My třeba stříháme drápky našemu kocourovi, aby nám nedrápal křesla :) Ono je to to samé, jako když si my lidé stříháme nehty. Nebolí to, ale ze začátku to může být nepříjemné, si pamatuju, jak mi mamka stříhala nehty, bylo mi to nepříjemné a u koček je to to samé…

arygnoc

riešené:

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­140&q=dr%C3%A1pky&sa=Vyh­ledat

Zdroj: www.odpovedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­140&q=dr%C3%A1pky&sa=Vyh­ledat

terry

Určitě ano.
Pokud si je neobrušuje dostatrčně sama.
Nedávno o tom mluvili v TV. Na výstavy to je např.povinné.
Je potřeba být opatrný.
Stříhá se proti světlu, aby bylo vidět nervové zakončení a stříhaly se opravdu jen drápky. Ty pak nekrvácejí.

samicek333

Ano, dělá se to.

Bezík

Pokud jsou kočky v bytě a nechcete být podrápán,nebo mít zničený nábytek,tak ano.Pokud mají na čem obrušovat tak stačí zastřihávat jen špičky.Pokud se to bojíte zkusit, tak veterinář poradí, ukáže i ostřihá.