Savier

Může káně unést jorkšíra?

Odpovědi
Drap

Ano, teoreticky je to možné-

Filip84

Buteo buteo, káně lesní, je známé, taky, pod pojmenováním káně myšilov. Savier, zajdi do zverimexu a porovnej velikost Yorkshire terriera a myši! 🤷‍♀️

Káně loví myši, hraboše polní, ještě tak zvládne menšího potkana. Neloví kury, kačky, husy, Yorkshire terriery, psy chihuahua, ani jiné kapesní psy. Samozřejmě, když si porovnáš velikost nejmenšího pražského krysaříka, nebo psa chihuahua, s velkým hrabošem, no tak nějakou „chcíplinu“ psa by, asi, to káně dalo, ale většina Yorkshire terrierů je poněkud větší, než aby to káně se pokoušelo lovit.

Vím to, protože tak, cca 8 roků zpátky, měla bába ve starobinci nějakou zahradní slavnost, a při té příležitosti tam pozvali holku s ptákama. Holka, zhruba stará jako já, veterinarius, má útulnu pro opuštěné dravé ptáky. No a když se takový poškozený divoký pták lapí, tak se doveze té holce, ona, jednak, je ten veterinarius, a potom už má s velkými ptáky hluboké zkušenosti, no tak toho ptáka opečuje, no a většina ptáků se, jednoho krásného dne, vrátí do přírody létat. Jenže, život není krásný, ne vždy je ten velký pták opravitelný, takže jsou ptačí invalidé, no a ta holka má útulnu pro velký ptáky a invalidovnu pro velký ptáky. Tak jich pár přivezla.

No a jeden z těch ptáků bylo právě káně lesní, no a já jsem to komentoval, jak může takhle malý pták lovit velké kury. 🤷‍♀️ No, neloví, v tom je celý příběh, jako! Říkala, že jestřábi loví.

A tak víš co, lidi toho namelou, a mladé holky s velkými ptáky zvlášť, no tak jsem si to našel a ověřil. Je to tak, víme, co káně žere, byly dělány i výzkumy zbytků z hnízd, které se dělaly v Berlině, a v Království bavorském. Berlinští ptáci měli méně pestrý jídelníček (něco přes 250 druhů havěti), a hraboši a myši tam tvořili něco ke 40% toho jídelníčku, no a bavorští ptáci měli pestřejší jídelníček (skoro 400 druhů havěti), ale, zase, myši a hraboši ho tvořili téměř ze 70%. Z toho výzkumu víme, že krom hrabošů, myší, potkanů atp. se káně zaměřuje spíše na plazy a obojživelníky, a to malé, mládě hada atp., i veverka už je na něj docela veliký kousek.

Holka s velkými ptáky říkala, že to sokoli loví kury.

Takže můžeš být klidný, kapesního psa Ti káně nepoškodí! 👌😎

zjentek

Výstavního, maximálně. Takže „čistou krev“ a ne ty „Maxe“ rozšířené mezi plebsem a plebsem překrmované, bo hřeším -li, přecpu alespoň domácího Maxe a jsem hned krásným člověkem, budiž mně odpuštěno. Děkuju.