carpediem

Může jíst kočka granole pro psa? Nebo by ji to mohlo nějak uškodit?

Nejlepší odpověď
Funna

nemůže…možná jednou, kdyby to byla nutnost…ale kočičí žrádlo je jiné než pro psy, kočky díky tomu, že jsou 100% masožravci (pes si dá i těstoviny, nebo zákuseček .-), takže se jim do žrádla přidává cosi, na název si teď nemůžu vzpomenout, aby jim tak netrpěly ledviny…
Doplňuji:
gecco to ví…taurin to byl, co jsem mu nemohla řijít na jméno .-)…

Další odpovědi
gecco

Může jí to uškodit.
Jednak psí granule obsahují více cukrů a naopak, neobsahují taurin.
Takže pokud ´zobne´ pár granulí psovi, nevadí to – ale neměla by psí žrátlo žrát výhradně.

cochee

Funna: ten taurin není kvůli ledvinám, ale hlavně kvůli očím a srdci, i když jsem viděl i zdroj, tvrdící cosi o látkové výměně a problémech se srstí, ale to si myslím, že je desinformace.

Funna

je to možné, ale mě to bylo řečeno takhle…takže blbě…podstatné je, že by kočka neměla žrát trvale psí žrádlo…a o tom byla otázka .-)

cochee

Jj, tak, ten taurin tam není. Ledaže by k tomu číča pila energeťáky 😁