Může e-shop prodávat stříbrné šperky bez puncu?

Obdržela jsem z e-shopu stříbrný šperk bez puncu. Na můj dotaz, proč tam není punc, mně odpověděli, že opuncování je drahá záležitost a tím pádem by byl šperk dražší. Zdá se mi to podivné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

takový šmuk bych vrátila a zrušila kupní smlouvu máte na to právo, jestli tvrdí, že je to stříbro ať to prokáží !

Další odpovědi:

Pokročilý

Eshop určitě muze takový zboží prodávat ale určitě by tam mel vyrazně napsat ze se nejedná o stříbro .. pokud tam neni punc na 100% to neni stříbro tim si jsem jistej ale nejak vyrazne tomuhle nerozumim muj názor .

Ryzost drahého kovu Vám určí zlatník a těch je v každém městě více. Puncovní zákon stanoví povinnost puncování u zlatých a platinových výrobků. Je pravda, že některé stříbrné šperky punc mají, ale také je pravdivý argument, že za puncování se platí. Není pravdou, že Váš šperk být stříbrný nemůže.
Podivného na vysvětlení e-shopu neshledávám nic. Zdá se mi logické.
Pokud se Vám šperk líbí a chcete si jej ponechat, tak přestaňte punc řešit, nebo si opravdu nechte složení šperku ověřit zlatníkem. V případě, že si šperk z nějakého důvodu nechat nechcete, tak jej reklamujte. S Vaší námitkou s největší pravděpodobností uspějete bez nejmenších problémů.

Zlatý

Stříbrný šperk vážící minimálně 3 gramy musí být opatřen puncem dle zákona.Každý dovezený šperk MUSÍ být předložen českému puncovnímu úřadu,a má li deklarovanou ryzost,bude opatřen státní značkou.Ryzost na šperku vyznačená být nemusí.Ovšem aby byl prsten zcela bez značky???To nelze. Obratte se na puncovní úřad
Doplňuji:
Čili takovýto šperk bez jakýhokoliv puncu (ať už tady vyrobený nebo odněkud dovezený) nemá u nás na trhu co pohledávat...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.