Pokročilý

Musím aktualizovat pojistku?

Byl jsem majitelem domu,na který platím pojistku.Teď jsem ho nechal přepsat na syna a pojistku platím dále já.Musím aktualizovat tento stav v pojištovně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pojistka je na jméno a na nemovitost. V případě pojistné události z této nemovitosti budete čerpat pojistné plnění Vy?
Nevím, jak dlouho máte pojistnou smlouvu uzavřenou, ale pokud je to alespoň 10 let, měla by se stejně aktualizovat, aby nedošlo k podpojištění. Přepisovat nic nebudete. Vy si podejte výpověď z pojistné smlouvy a podložte tuto výpověď kopií dokladu, jímž jste nechal na syna přepsat nemovitost (zřejmě darovací smlouva). Tím nebude muset ani čekat na výročí smlouvy, před nímž se dá PS vypovědět.
Syn si uzavře pojištění nemovitosti sám na vlastní osobu.
Technicky je smlouva z jednoho na druhého pojistníka nepřevoditelná.

Další odpovědi:

Stříbrný

pojistka je na jméno, ne na nemovitost...takže pokud nechcete platit dál, tak ano...
Doplňuji:
pojistníkem nemusí být vždy majitel domu...pojišťovně je úplně jedno, kdo jí pojistku platí...vyplatí ji tomu, kdo s ní má uzavřenou smlouvu...já např. majitelem nemovitosti nejsem, ale smlouvu mám uzavřenou na své jméno a platím ji já...a já případně budu brát peníze ze škodné události...jak se pak vyrovníám s majitelem nemovitosti je náš problém...a očko má pravdu...smlouva se nedá přepsat, syn musí založit novou...a počítejte s tím, že bude dražší!

Pokročilý

Změnou vlastnictví domu došlo i ke změně pojištěného a tuto změnu je nutné nahlásit pojišťovně. Pojištěným je vždy vlastník domu a jemu je také v případě pojistné události plněno. Pojistníkem můžete i po změně vlastnictví zůstat vy se všemi právy i povinnostmi, ale logičtější by bylo celou pojistku přepsat na syna.

Pokročilý

Syna upozornit, že si to musí nechat znovu pojistit. Vaše pojistka by v případě pojistné události nemusela být uznána - změnou majitele pojištění zaniká i když ho stále platíte !!! A vaši pojistku nechat zrušit s dokladem o změně majitele.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.