Bronzový

Musí být větrák v PC přichycen natěsno?

Mám tam takový "kompresní mechanismus" - páčku, co větrák obvykle docela těsně přicvakne k CPU. Jenže se urvala jedna packa a jak jsem zjistil, větrák tam visel jen tak - CPU nijak zvlášť nechladil. Kupodivu to měsíc nedělalo problémy. Nu po prvním pádu PC jsem okamžitě hodil větrák i CPU do mrazáku. Nyní vše šlape. Kvůli ponechání teplovodivé pasty na volném vzduchu se většina vytratila. Kromě ní, musím řešit i nevalný, leč nyní alespoň přilehlý kontakt větráku s CPU? (Když s PC nemanipuluji, zůstává přiléhavý, leč vetchý celoplošný kontakt s CPU.) Já, že to měsíc vydrželo bez potíží a to větrák na CPU vůbec nepřiléhal...

Jedná se mi o to, že mám správné umístění větráku, avšak nulová tlak na CPU. Tedy mřížka na odvod tepla se jen lehce dotýká CPU a já se ptám, zda to stačí...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ty brďo - nemůžeš to napsat nějak ´lidsky´??
;-))
___
Větrák nijak doléhat nemusí - podstatné je, aby ´honil´ vzduch chladičem.
Pokud ale na brouka nedoléhá chladič, je to problém - pak totiž chladič nedokáže dostatečně odebírat teplo a integráč (je jedno, jakou má IO fci) se přehřívá.
Teplovodivá pasta má za úkol jen vytěsnit z dotykové plochy IO a chladiče vzduch, který přenosu tepla brání.
Můžeš to třeba vyfotit?
;-)

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Black22

Větrák nemusí být nějak na těsno ,ovšem záleží na tvém vybavení popř. ,,upgradech´´.Větrák je pro ochlazování může být kdekoliv ovšem musí plnit svou funkci.

Zlatý

Hlada

Tazatel píše větrák, ale z dalšího textu vyplývá, že má na mysli chladič.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.