Pokročilý

můj PC neumí načíst prázdné CD..

když vložím do svého počítače prázdné CD s tím že si na něj chci dát nějaké písničky tak se mi objeví okénko s nápisem: "vložte disk do jednotky D" ( prostě ten počítač neumí poznat že už tam to CD je) nevíte co s tím mám udělat aby to fungovalo prosím? protože dříve mi to šlo bez problémů... :(

Odpovědi:

Začal bych od nejjednoduššího - zkus jiné CD, nejlépe takové, které v jiném počítači (máš-li tu možnost) jako prázdné načteš.
Pro jistotu zkus i CD z jiného ´balíku´.
;-)
Pokud to nepomůže, zkus zda mechanika načte jiná CD (lisovaná, pálená).
Pokud ano, zkus aktualizovat ovladače (chipset, řadič...*). Pokud ne, zřejmě odešla mechanika - můžeš ji zkusit vyčistit (rozebrat**) a nebo rovnou vyměnit.
___
*) nepíšeš OS ani typ PC, takže pátrej na webu výrobce
**) troufáš-li si, napíšu ti přibližný návod - jinak to svěř servisu

Stříbrný

Pokud mechanika není moc stará, pomůže očištění čočky v mechanice - musí se rozebrat, ad mowla. K čištění jedna vatová tyčinka do ucha (čistá...) a kapka izopropanolu, není-li, nejlépe destilovaná voda (čistý ethanol málokdo má a kořalka nebo denaturák může zanechat povlak z odparku). Pokud už je mechanika staršího data, asi už umírá laserová jednotka. Jde ještě popohnat, alespoň některé, v blízkosti čočky bývá otočný element (trimr), pootočením např. o čtvrt otáčky zesílíme napájení laseru, ale on o to rychleji odejde úplně (více jej ždímáme). No... nová mechanika dnes stojí kolem 4 stovek, sortiment je ještě ucházející, ale možná že za pár let se budeme divit... optická média se vytrácejí, nastupují technologie flashových pamětí. Tak, jako už dnes je problém zajít do obchodu a z ruky koupit disketovou mechaniku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.