Peter Kus

Mohu vrátit metrový textil zakoupený přes internet, pokud mi nebude vyhovovat barva látky?

Nejlepší odpověď
gecco

Zákonný nárok na to nemáš – takže záleží na benevolenci prodejce…

Další odpovědi
A.Dufkova

Kupující bere na vědomí, že dle ust. § 1837 NOZ, nemůže mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu.
Látky nelze vrátit, ani když jsou zakoupené v internetovém obchodě. Spousta laiků si však myslí opak.
Obchodní podmínky si nediktuje prodejce, ale sepíše mu je právník, tudíž opravdu to tak je.
Metrový textil se prodává v rolích, kde je několik desítek metrů. Ve chvíli, kdy si zákazník objedná např. 2,5m dochází k úpravě zboží na přání zákazníka. Nárok na reklamaci tudíž dle zákona zaniká.
Co by podle Vás asi prodejci látek dělali, kdyby jim lidi vraceli rozstříhané látky na metry, které už nemusí prodat, protože každý zákazník potřebuje látku jiné délky?
Každý prodejce to má v obchodních podmínkách, se kterými zákazník souhlasí a potvrzuje, že je četl, zaškrtnutím kolonky souhlas při vytvoření objednávky.
Když to lidi nečtete, tak s roka aspoň nehádejte s prodejcem, že Vás nikde neupozornil. UPOZORNIL A VY JSTE ODSOUHLASILI, ŽE PODMÍNKY ZNÁTE.
Konec hlášení.

lexx

teoreticky ano ale je to netaktní a nekorektní vůči obchodu který si materiál může upsat do ztrát, neprodejný, znám to moc dobře z našeho e-shopu, českej zákazník Pepan je pěknej vykuk řečno dost mírně

Křéma

Jak metrový textil, tak i ostatní výrobky textilní galanterie podléhají stejnému režimu jako cokoli jiného. Internetoví prodejci galanterie to mívají v obchodních podmínkách uvedeno, viz. například česká firma KOH-I-NOOR Waldes: waldes.cz Můžete vrátit do 14 dnů, ale zboží nesmí být poškozené nebo znečištěné, v takových případech si může prodejce účtovat náklady, které započte oproti vraceným prostředkům. Jediné zboží které nelze vracet jsou počítačové programy, filmy a hudba na DVD/CD nosičích.

lota

Jde to, jako u většiny zakoupeného přes internet – podle klasického „odstoupení od smlouvy do 14 od převzetí zboží“ (viz nový OZ: http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik-novy/cast-4-hlava-1-dil-4?strana=2 )

tada35

Ano, na https://www.mam­tex.cz/obchod­ni-podminky/ máme dle zákona odstoupení do 14 dnů od zakoupení. Měli by to dodržovat všechny internetové obchody.

Dochy

Jen mně tak napadlo, zda se na tento případ nebude vztahovat:
§ 1837
Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy

  1. o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu,

Protože ta látka zjevně byla ustřižena na míru dle objednávky. Dost těžko se bude prodávat dál.