Savier

Mohu se jako člověk bez zdravotního postížení nechat zaměstnat v chráněné dílně?

Dostal bych se tam?

Nejlepší odpověď
Rokio

Zdravotní pojištění je v Česku povinné.

Chráněná dídelna už neexistuje. Existuje chráněné pracovní místo. Abys ho dostal, musíš být alespoň OZZ (osoba zdravotně znevýhodněná).

Další odpovědi
Filip84

Savier, Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta Ti ale odpověděl dobře, že Ty tomu nerozumíš, to je jiná věc. Na takový kraviny on má gepír, stejně tak na nudle na červeno-bílo. 🤦‍♀️😂

V podstatě chráněné pracovní místo je ekvivalentem k (bývalé) chráněné dílně, abychom to zbytečně nekomplikovali.

Jde o to, že to chráněný pracovní místo se zřizuje s nějakou dotací z veřejných peněz, no a v rámci těch dotací jsou – jako u každých dotací – přesně ustanovené podmínky, no a jednou z těch podmínek je, že na to chráněný místo může být zaměstnán, jako zaměstnanec, jenom někdo, kdo má změněnou pracovní schopnost, eo ipso, je považován za osobu zdravotně znevýhodněnou na trhu práce.

To znevýhodnění posuzují lékaři, zase, boduje se to, no a je to dáno, krom hlavy porouchání, třeba tím, že máš berle, Krippelkáru, ale nemusí to být až tak viditelné, můžeš mít třeba únavový syndrom.

Pokud znevýhodnění přiznané nemáš, nelze na Tebe čerpat dotace. Máš místa vhodná pro OZZ, na ně nastoupit můžeš, ale máš místa vyhrazená pro OZZ – na ně nastoupit nemůžeš. Chráněný pracovní místo je ještě o level výš.

da ny

Ne.
Zaměstnavatel/pro­vozovatel, by Vás nezaměstnal
Nedostával by na Vás příspěvek od PÚ (státu).
Je jen pro osoby OZP a OZZ.
Pokud byste nebral částečný důchod, alespoň 1. stupeň,
z té almužny byste, jako zdravý člověk, jen živořil.
V každí dílně tito lidé, nemají, zrovna, na růžích ustláno

Výjimkou by mohlo být to, že by zaměstnavatel potřeboval např. zdravého údržbáře
nebo jinou zdatnou pracovní sílu.

Drap

Tam kde nemají postižené a potřebují lidi, tak vezmou každého.

cappuccino

A proc bys to delal? Mas nekoho, kdo te bude zivit? Platit najem atd.?
Ponekud zvlastni dotaz od zdraveho cloveka.

Martina Kope

Příspěvek smazán administrátorem.

Savier

Děkuji. Tak to je škoda.

Savier

Rokio: Zdravotní pojištění mám, to je jasný :D Já ale mluvím o zdravotním postížení. Děkuji.

Rokio

Savier: Aha. Špatně jsem si to přečetl. Musíš být minimálně OZZ. Také můžeš mít OZP nebo alespoň ID 1. stupně.