MonkeyKing

Mohu mít účet u banky pokud je mi pod 18 let?

Vím, že to lze pouze od 18, ale co takové ty dětské nebo studenské účty?
Závisí také na rodičých – jestli oni mají u stejné banky účet?
Závisí, jestli oni mají dluhy?
Doplňuji:
Která banka nabízí nejvíc výhod a je nejlevnější?

Nejlepší odpověď
anonym

Vlastní účet můžeš mít i když jsi mladší 18 let – a na účtu rodičů je zcela nezávislý (je jedno, kde mají rodiče účet a zda mají dluhy).
Jedinou podmínkou je, aby s tebou aspoň jeden z rodičů došel konto založit.
Doplňuji:
Z mého pohledu (vzpomenu-li na studentská léta) vychází dobře Studentské konto ČSOB – ale neznám tvé potřeby a priority – srovnej si nabídky na netu podle své situace (úročení zůstatku, cena výběru, cena převodu, ovládání NetBankingu…).

Další odpovědi
mosoj

Vem občanský průkaz a založ si účet.

mustang728

Ano mužete muj spolužák má učet u banky ale může si za měsíc vybrat jenom 500,–kč