NikkiD

Mohou se kočce potit tlapky?

Nemusíte zde psát, že kočky nemají potní žlázy :D, to vím, ale na vlastní oči jsem to viděla a nedokážu si to vysvětlit.
Bylo asi 35°C a cestovali jsme s kocourem asi 100 km autem, tam sice nebylo na umření, (ale kocour je dost chlupatý) a když jsem mu sáhla na polštářky měl je horké a mokré. ( Ne zrovna se nemyl a ani v autě nebylo nic, do čeho by mohl stoupnout apod. )
Díky za odpovědi :).
Doplňuji:
Ok tak teď jsem našla, kočky opravdu mají potní žlázy a to v okolí čumáku a tlapek, takže se omlouvám – moje chyba :), každopádně mě to zaujalo.

Nejlepší odpověď
briketka10

jo jo mají..
Pes i kočka mají potní žlázy pouze na polštářcích tlapek.
http://www.sa­lonpsisen.cz/par-zajimavosti/
Chov koček – Marie Říhová : kůže a srst
http://books.go­ogle.cz/books?id=F8_0Rhf­DAe8C&pg=PA24&­lpg=PA24&dq=ko%C4%8Dky+a­+potn%C3%AD+%C5%­BEl%C3%A1zy&sou­rce=bl&ots=W8JfNgMszZ­&sig=il7G9o6w01am­bUPkbHdm3r7C8o­U&hl=cs&sa=X&e­i=dInyUZyjIMTZPLq4geg­K&ved=0CF4Q6A­EwCA#v=onepage&q=ko%C4%8­Dky%20a%20pot­n%C3%AD%20%C5%BEl%C3%A1z­y&f=false

Další odpovědi
Cenobita

Ano. Naše kočka měla tlapky mokré hodně, jiná zase málo, tedy je to individuální.