zzzlatokopka

Máte zakrytou kameru na mobilu? Je taky tak jednoduché ji napadnout?

Trochu navážu na Lenku:-)

Já se v té technice moc nevyznám, jsem jen uživatel, ale mám telefon, co má přední i zadní kameru, má android, a často ho připojuji kdekoliv na wifi, nevolám z něho, mám ho jen na to kdekoli se připojit k netu.

Je taky možné, aby se mi do něj někdo virem naboural a sledoval dění přes kameru?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – taky je to možné (dokonce lze sledovat nejen kameru, ale pokud tam máš GPS, pak i polohu aj.)…
Ale – přiznám se, moc se o to nezajímám, mám ´hloupý´ telefon a na smartphone se nechystám…
😉

Další odpovědi
anonym

Já mám "véčko"Alkáče a ten mi nedávno spadl v podchodě na zemi.

JájsemRaibek

Jistě, že tě sleduje. Dokonce ted vyšlo najevo, že tajná služba ve státech měla nějaký techtle mechtle s výrobci disků a vir na sledování byl přímo na disku, takže jej nešlo najít ani smazat.
Proto minule když mi mobil spadl do haj…u a já na něj ještě nach…l, tak mi to vůbec nevadilo :D

zzzlatokopka

Já mám taky obyčejný stolet starý s tlačítky, ten mám na volání, dotykáče mi na volání vadí.

Ale většinou vozím i ten dotykáč:-((( Když dám tovární nastavení, smaže to i viry?

gecco

Tovární nastavení by mělo vrátit telefon do stavu, v němž byl ´nový´…
Ale jak píšu – nezabývám se tím (takže to nevím s jistotou – je možné, že něco dokáže reset obejít), pokud to chceš přesně, zkus nějaké droidí fórum…

JájsemRaibek

tovární nastavení nesmaže disk, a pokud je vir někde na disku-ber disk jako pamět telefonu, tak to nesmaže. Jedině smazat vše a přehrát softvér.

zzzlatokopka

gecco, raibek, už pro vás nemám palec za odpovědi.

Za vaše odpovědi děkuji:-)

gecco

Nemáš zač – já pro tvé odpovědi už nemám palce drahnou dobu, zase až zejtra…
😉