Bronzový

Máte u vašeho stavení vlaštovky?

Samozřejmě myslím jen domkaře,ne lidi co bydlí v paneláku,
u nás jsou každým rokem ,měl jsem jednou asi před 5ti lety otevřené dveře do kotelny a zjistil,že si tam začali dělat hnízdo a od té doby každým rokem u nás vyvedou svá mládata,už máme hnízda dvě a je to moc pěkné je poźorovat při krmení a hlavně když poprvé vylétnout z hnízda,
tak,že každým rokem musejí být u nás dveře do kotelny otevřené od dubna do konce září,než vlaštovky odchovají své potomky a pak odletí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ano, v různých částech obytné i hospodářské budovy vlaštovky i jiřičky hnízdily. Před rokem se mi usadily nad vchodovými dveřmi v okýnku poštolky, letos už odchovávají další várku mladých, takže vlaštovky a jiřičky hnízdí na opačné straně domu a navíc z vnější části, tak je ani moc nevidím.
Zato ty poštolky mi dávají zabrat! Sedávají na stromech před domem, ale mám dojem, že "potřebu" vykonávají jen když jsou v hnízdě...Zlaté vlaštovky! (to se týká jen konzistence trusu, jinak je to O.K.)

Další odpovědi:

Stříbrný

Tady v Praze ne,ale na chalupě je míváme.Mají hnízdo na trámu pod střechou.

Zlatý

u nás jsou lokality, kde jsou činžovní domy nebo paneláky a v horních patrech těchto staveb mají lidé každoročně vlaštovky přímo v rozích oken, takže tuto srdcervoucí podívanou (hlavně na ty hovínka) mají takříkajíc "na talíři" každým okamžikem, není to žádná zvláštnost a rozhodně není samozřejmostí, že by se vlaštovky týkaly "jen domkařů". Něco jiného je, když jsme už staří a začínáme si přehnaně všímat samozřejmostí přírody, kterých jsme si celý život nevšímali ,)

Stříbrný

no, něco mi čmrdlikuje pod střechou, ale nemůžu přijít na to, co je to za ptáčky, vůbec nejsou vidět, jen slyšet
Doplňuji:
vlaštovky to ale nejsou, ani jiřičky, tyhle čmrdlici mají to hnízdo schované, není vůbec vidět, prostě je jen slyyším, nevím, co to je za ptáčky

Pokročilý

nene, nemá asi nikde vhodný schod, kde by si mohly postavit hnízdo, ale u známé hnízdí, mají tam kolonii asi 15 hnízd vlaštovky a jiřičky, oboje :)

Pokročilý

Máme v průjezdu ze dvora dvě hnízda a v bývalém chlívě jedno. Zajímavé je, že v onom chlívě jsou dveře trvale zavřeny a jediný otvor je asi 15x15cm velké okýnko. Je zajímavé pozorovat jak se vlaštovky v plné rychlosti do onoho okénka trefí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.