Avatar uživatele
Braník

Máte u vašeho stavení vlaštovky?

Samozřejmě myslím jen domkaře,ne lidi co bydlí v paneláku,
u nás jsou každým rokem ,měl jsem jednou asi před 5ti lety otevřené dveře do kotelny a zjistil,že si tam začali dělat hnízdo a od té doby každým rokem u nás vyvedou svá mládata,už máme hnízda dvě a je to moc pěkné je poźorovat při krmení a hlavně když poprvé vylétnout z hnízda,
tak,že každým rokem musejí být u nás dveře do kotelny otevřené od dubna do konce září,než vlaštovky odchovají své potomky a pak odletí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Bedy před 3995 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, v různých částech obytné i hospodářské budovy vlaštovky i jiřičky hnízdily. Před rokem se mi usadily nad vchodovými dveřmi v okýnku poštolky, letos už odchovávají další várku mladých, takže vlaštovky a jiřičky hnízdí na opačné straně domu a navíc z vnější části, tak je ani moc nevidím.
Zato ty poštolky mi dávají zabrat! Sedávají na stromech před domem, ale mám dojem, že „potřebu“ vykonávají jen když jsou v hnízdě…Zlaté vlaštovky! (to se týká jen konzistence trusu, jinak je to O.K.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Tady v Praze ne,ale na chalupě je míváme.Mají hnízdo na trámu pod střechou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

u nás jsou lokality, kde jsou činžovní domy nebo paneláky a v horních patrech těchto staveb mají lidé každoročně vlaštovky přímo v rozích oken, takže tuto srdcervoucí podívanou (hlavně na ty hovínka) mají takříkajíc „na talíři“ každým okamžikem, není to žádná zvláštnost a rozhodně není samozřejmostí, že by se vlaštovky týkaly „jen domkařů“. Něco jiného je, když jsme už staří a začínáme si přehnaně všímat samozřejmostí přírody, kterých jsme si celý život nevšímali ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

no, něco mi čmrdlikuje pod střechou, ale nemůžu přijít na to, co je to za ptáčky, vůbec nejsou vidět, jen slyšet
Doplňuji:
vlaštovky to ale nejsou, ani jiřičky, tyhle čmrdlici mají to hnízdo schované, není vůbec vidět, prostě je jen slyyším, nevím, co to je za ptáčky

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elis Pokorná

nene, nemá asi nikde vhodný schod, kde by si mohly postavit hnízdo, ale u známé hnízdí, mají tam kolonii asi 15 hnízd vlaštovky a jiřičky, oboje :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedBox

Máme v průjezdu ze dvora dvě hnízda a v bývalém chlívě jedno. Zajímavé je, že v onom chlívě jsou dveře trvale zavřeny a jediný otvor je asi 15×15cm velké okýnko. Je zajímavé pozorovat jak se vlaštovky v plné rychlosti do onoho okénka trefí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek