Avatar uživatele
Zlatý

Máte platební nálepku?

Může s ní platit kdokoliv, nebo jenom držitel platební karty? Je to na jméno?


Doplňuji:
Chci ji pro syna.

S mou platební kartou, můžu platit jen já, jinak se to dá prý posoudit jako trestný čin. Jde mi o to, zda ji mohu naprosto legálně svěřit někomu jinému, nebo zda má banka v podmínkách, že s tím můžu platit jen já???

Pokud můžu použít nálepku jen já, tak je mi k ničemu, ale pokud bych ji mohla svěřit dětem, tak by mi to ušetřilo častou noční návštěvu bankomatu. Znáte to, když v půlnoci zjístíte, že nemáte pro děti drobné na svačinu:-)))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Můžeš ji svěřit, s tím není problém, odpovídáš za ni, resp. za provedené transakce, jako kdybys je provedla sama.

Pokud by měl syn tvou nepřenosnou kartu bez tvého vědomí, pak může jít o trestný čin, ale jinak ne.
Doplňuji:
Zdá se, že už nemusí jít jen o nepřenosnou, aby šlo o trestný čin. Ale pořád to musí být bez tvého souhlasu, viz § 234 trestního zákoníku - http://zakony-online.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Do 500 ano, kdokoli, nikdo nezkoumá. Nad 500 musíš dát PIN, ten zná majitel, pokud jej nesdělí dalším.
Doplňuji:
Bezkontaktní nálepka je pouze pro platby, neumožňuje výběr z bankomatu.


Avatar uživatele
Zlatý

Jméno na ní není, však není zas takový problém ji vygooglovat, jak vypadá, ne? ;-)
Já jí mám, ale prakticky ji nepoužívám, přikládám bezkontaktně spíš kartu i s peněženkou.
Doplňuji:
Jo, je to nezávislé, prostě buďto platíš tím nebo oním, obojí má i své vlastní limity, blokaci apod., je to jako bys v podstatě měla dvě karty, s tím že jedna na sobě nemá jméno a dá se použít jen bezkontaktně.

Zdroj: http://www.csas.cz/static_inte rnet/cs/Redakce/Microsite/JPK_ 2013/Obrazky/nalepka1.png

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

co je to platební nálepka? k čemu je to dobrý? zzzzz, taky mi jednu nech udělat..

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

bzzz , ja myslela, ze uz mate deti starsi :p
( to sem zvedava, co ) ? :p
ale ja svym klukum nechala v 15 udelat karty k mymu uctu a vedeli " limit " na mesic ( ten byl ale mezi nami, ne v bance ), tam j zadnej nezadala ..a oni si uz pak hospodarili sami
a pak meli asi od 16 nejaky studentsky konta , tam jsem jim dala penize na celej rok a mela jsem klid :)
a vzdycky jeste hodne usetrili
-iv-

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.