Bronzový

Máte někdo zkušenost s laserovou PC myší?

Skýtá nějaké výhody oproti myši optické?
Doplňuji:
Ačkoliv novinky z oblasti IT sleduji poměrně se zájmem, o laserové myši jsem se dověděl teprve dnes. :) Trochu mi to uniklo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Používám sice optickou, ale něco jsem našel:
"Kromě přesnosti spočívá přednost laserové myši v možnosti snímat povrch na lesklých a jiných nevhodných površích pro myši optické. Výjimkou je pouze čiré sklo a zrcadlo, i když i na těchto materiálech umí některé nejmodernější laserové myši pracovat."

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/L aserová_myš

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Mám zkušenosti :) Vrátila jsem se zatím k optické, protože citlivost laserové byla taková, že jsem ji nestíhala uřídit a svojí rychlou reakcí zdržovala moji práci - jak jsem se snažila kurzor dostat na správné místo - připomínalo mi to takovou tu dětskou hru z plexiskla - kulička a dírka, co do ní tu kuličku chceš dostat a potřebuješ na to pár pokusů anebo spomalit ten pohyb ruky :) Na laserovou se proto zatím koukám...a připomněls mi, že ji chci znovu odzkoušet, když nejsou zrovna hoňky.
Doplňuji:
Zkusila jsem to s laserovou myší znovu a nastavila pomocí ovládacích panelů malou rychlost - nejmenší. Výrazně to pomohlo, už to neběhá jak splašený kůň :) A ještě jsem v "Možnosti ukazatele" snížila rychlost ukazatele myši a teď se mi s tím dělá dobře. Takže díky za tip - na oplátku snad pomůže Tobě moje teď už kladné hodnocení :)

Stříbrný

ony se ještě vyrábí optické???...leserová je přesnější, nevadí jí rychlé pohyby a funguje na skro všech površích...

Bronzový

Funguje na jakémkoliv povrchu.

Zlatý

Nepotřebuje podložku, funguje na každém povrchu ( i skle). Nejlepší je modré laserové světlo.
Doplňuji:
Nu tu je to trochu pomotané. Rychlost pohybu kursoru závisí na rozlišení myši v DPI. Takže ne vždy vysoké číslo DPI je pro každého uživatelé vhodné !! Dále rychlost pohybu se dá v určitých mezích nastavit v ovládacích panelech.

Stříbrný

Co si pamatuji, tak byli nejdříve myši "s kuličkou"-mechanické, poté přišli laserové a nakonec optické, osobně mi zatím nejvíce vyhovuje optická, ale musí být podložka (počítač stejně používám většinou jen u stolu)

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Huxa je to přesně obráceně. Nejdříve optická a potom laserova a uplně nakonec optická s modrým světlem.

Bronzový

david22

manon> a nejde citlivost myši nastavit ve windows? jak je nastavení rychlosti kurzoru?

Stříbrný

manon

Budu muset vyzkoušet, nevím - já tenkrát neměla moc času a hrozně mne to štvalo :) Pak jsem na ni pozapomněla. Třeba ještě někdo poradí, co s tím. Nejde jen o windows.

Stříbrný

manon

(*rychlost :) ne windows) - i když to ostatní s tím taky asi souvisí

Bronzový

david22

Tak mě dej vědět až odzkoušíš. Je to v ovládacích panelech. Docela mě to zajímá, uvažuju o koupi.

Stříbrný

manon

david22: Vyzkoušeno, změněno, vyhodnoceno, popsáno v odpovědi :)

Bronzový

david22

Díky :) dnes běžím do Alzy...

Stříbrný

manon

gigabyte-m6880

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.