tedovsky

Mám W7 a rozdělený pevný disk na C: a D:. Potřeboval bych z D: přesunout pár GB na C:. Je to nějak jednoduše možné?

Odpovědi
beer

Použij Total Commander, je zdarma.
Doplňuji:
Nezapomeň odškrtnou lištu před stažením!
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/prace_se_sou­bory/souborove_ma­nazery/window­scommander/

Emefej

Ano, je to možné. Použij nějakého zprávce souborů, třeba TC.
Doplňuji:
beer byl o 15 sec rychlejší:-)

Dochy

Potřebuješ přesunout data, nebo přesunout kapacitu (tedy přerozdělit disky)?
Přesunout data samzořejmě můžeš. Je to triviální operace s libovolným správcem souborů.

Pokud chceš přerozdělit disky, pak jsou na to spec. aplikace. Nemám zkušenosti s W7. Pod linuxem je slušný nástroj PARTED nebo pro nepříliš zkušeného uživatele jeho grafická nadstavba GPARTED. Ale bacha. Přerozdělení disku s daty je časově náročné (řádově hodiny) a je zde riziko ztráty dat (nicméně sám jsem to už párkrát absolvoval a vždy bez problémů).

Nemusíš kvůli tomu instalovat Linux, nechá se použít LiveCD (resp. LiveDVD). Osobně mám dobré zkušenosti s LiveDVD KNOPPIX.

Funna

a v čem je problém?…jak běžně kopíruješ, přesunuješ?…teď to udělej úplně jako z D: kopíruješ např. na flash disk, nebo jakýkoliv jiný disk…i když je to fyzicky jeden disk, navenek se tváří jako by byly dva…tak se k němu tak i chovej…
Doplňuji:
nač TC?…proč něco instalovat…windows se to jmenuje, protže se používají okna…to není jak v dobách DOSu, kdy se bez programu NortonComander a znalosti tlačítek F nedalo nic dělat…dnes stačí jen myší „chytnout“ soubor a přetáhnout ho kam je libo…nač nějaké caviky s comandrem???

Hlada

Jestli potřebuješ změnit velikosti oddílů, tak to jde ve Win7 přímo ve Správě disků. Jinak je hodně externích programů pod názvem „partition manager“. Před změnou udělej pro jistotu zálohu obou oddílů.

nonnel

Zřejmě nemáš na mysli obyčejné kopírování z disku na disk. Asi máš na mysli přerozdělit oba disky. Na jednom ubrat a na druhém přidat. Já používám program Acronis Disk Director. Pracuje se s ním moc dobře a umí s disky dělat hotové zázraky. Je to ale placený program. Možná, že existuje i nějaká free verze jiného programu. To nevím.