Avatar uživatele
tedovsky

Mám W7 a rozdělený pevný disk na C: a D:. Potřeboval bych z D: přesunout pár GB na C:. Je to nějak jednoduše možné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3320 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
beer

Použij Total Commander, je zdarma.
Doplňuji:
Nezapomeň odškrtnou lištu před stažením!
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/prace_se_sou­bory/souborove_ma­nazery/window­scommander/

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Ano, je to možné. Použij nějakého zprávce souborů, třeba TC.
Doplňuji:
beer byl o 15 sec rychlejší:-)

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Potřebuješ přesunout data, nebo přesunout kapacitu (tedy přerozdělit disky)?
Přesunout data samzořejmě můžeš. Je to triviální operace s libovolným správcem souborů.

Pokud chceš přerozdělit disky, pak jsou na to spec. aplikace. Nemám zkušenosti s W7. Pod linuxem je slušný nástroj PARTED nebo pro nepříliš zkušeného uživatele jeho grafická nadstavba GPARTED. Ale bacha. Přerozdělení disku s daty je časově náročné (řádově hodiny) a je zde riziko ztráty dat (nicméně sám jsem to už párkrát absolvoval a vždy bez problémů).

Nemusíš kvůli tomu instalovat Linux, nechá se použít LiveCD (resp. LiveDVD). Osobně mám dobré zkušenosti s LiveDVD KNOPPIX.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

a v čem je problém?…jak běžně kopíruješ, přesunuješ?…teď to udělej úplně jako z D: kopíruješ např. na flash disk, nebo jakýkoliv jiný disk…i když je to fyzicky jeden disk, navenek se tváří jako by byly dva…tak se k němu tak i chovej…
Doplňuji:
nač TC?…proč něco instalovat…windows se to jmenuje, protže se používají okna…to není jak v dobách DOSu, kdy se bez programu NortonComander a znalosti tlačítek F nedalo nic dělat…dnes stačí jen myší „chytnout“ soubor a přetáhnout ho kam je libo…nač nějaké caviky s comandrem???

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jestli potřebuješ změnit velikosti oddílů, tak to jde ve Win7 přímo ve Správě disků. Jinak je hodně externích programů pod názvem „partition manager“. Před změnou udělej pro jistotu zálohu obou oddílů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Zřejmě nemáš na mysli obyčejné kopírování z disku na disk. Asi máš na mysli přerozdělit oba disky. Na jednom ubrat a na druhém přidat. Já používám program Acronis Disk Director. Pracuje se s ním moc dobře a umí s disky dělat hotové zázraky. Je to ale placený program. Možná, že existuje i nějaká free verze jiného programu. To nevím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet