iceT

Mám s tímto souhlasit?

Objednala jsem si skříňku nad pračku, bohužel po dodání a následném rozbalení jsem zjistila, že jedna z desek je prasklá, a to tak, že když se ni křivě podívám, praskne asi úplně.
O co jde…
Ihned jsem reklamovala a žádala o další instrukce, a oni mi dali nabídku slevu 20%. Prozatím jsem na to neodpověděla. V balíku se zbožím měl být formulář pro odstoupení od smlouvy a štítek pro zpětné zaslání, není v tom ani jedno, jen návod na sestavení. Prasklá deska by se dala vyřešit tak, že bych si nechala uříznout stejné rozměry a nadělat stejné otvory,ale to taky nebude zadarmo.
Jak to mám tedy vyřešit? Plácat se s reklamací a odesíláním, někde prosit o chybějící formuláře…apod se mě moc nechce, ale taky nechci přijít o peníze. Děkuji za případné odpovědi.
ps. foto je moje z mého mobilu

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych jim to poslal zpátky. Potřebné reklamační papíry by ti měli poslat k vytisknutí mailem a náklady na dopravu zaplatit. Už jsem takto jednou reklamoval. K čemu je ti sleva 20%, když ten výrobek je nepoužitelný? Výroba by tě vyšla dráž. Nebral bych slevu ani 50%.

Další odpovědi
ivzez

O souhlasu s návrhem slevy by se dalo uvažovat v případě,
že byste jinou desku pořídila levněji než za 20 % z ceny skříňky.

Toto byste mohla řešit reklamací, ale já bych dala přednost odstoupení
od smlouvy a pořízení skříňky od jiného výrobce, protože podle mých zkušeností proběhne odstoupení od smlouvy rychleji než reklamace.

Kelt

Asi takto, dodavatel měl dodat zboží v potřebné kvalitě, pokud dostal zaplaceno. Když ne, záleží na příjemci. Ten má právo se rozhodnout. Neúplný výrobek za neúplnou cenu není úspora. Zboží bych reklamoval, poslal zpátky a upozornil je na to, že neposlali potřebné věci. Pokud si chtějí udržet zákazníka, měli by danou věc uznat a vyjít mu vstříc.

Edison

V tomto případě se neodstupuje od smlouvy, ale reklamuje vadné zboží. Stejné otvory fak nikdy nevyvrtáš. Nejsi jejixh přesně nastavený stroj. O chybějící formuláře si můžeš napsat, ale reklamovat lze i obyčejným formálním… úředním dopisem. Děláš z problému větší, než je.

elkon

Přistoupil bych na slevu, slepit a sesadit, za čas si ani nevzpomenete, že to je prasklé. Je to zevnitř. Pokud bylo v balíku lepidlo, není problém. Namažte všechny spoje i kolíky. Pokud nemáte lepidlo, kupte v hobby marketu malé balení Herkules.

anonym

Zjevně je to bočnice z dřevotřísky a ta i při takovém naprasknuti ve smyku horizontálně nesklouzne. Osobně bych vzal lištu, na zadní straně která není vidět bych ji přivrtal k desce a zajistil tak že se prasklina nemůže rozevřít (to by možná zajistilo i sestavení skříňky po kterém k takovému pohybu nebude žádný prostor)