Godxon 1

Mám jako prodejce povinnost vystavovat faktury automaticky?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda musím vystavovat automaticky faktury při prodeji zboží (digitální produkty). Jsem živnostník a nejsem plátce DPH.

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Nemusíš vystavovat faktury, ale měl bys vystavit doklad o prodeji /Prodejní doklad, účtenku a pod./

Hykam

Do 10 000,– kč stačí paragon nebo dodací list, nad 10 000,– jsi povinnen ze zákona vystavit fakturu.Vepište odpověď…

McArthur

Povinnost vystavit doklad máte v případě, že o to kupující požádá. Leč se to bere jako slušnost obchodníka automaticky předat kupujícímu doklad o koupi. Může to být faktura nebo prodejka (u částek nad 10000 Kč musí doklad nést informace o kupujícím).

Pokud prodáváte digitální obsah mimo území ČR do zemí EU, tak nezapomeňte podávat hlášení v systému MOSS (vede Finanční správa v Jihlavě pro celou ČR).

Hykam

Do 10 000,– kč stačí paragon nebo dodací list, nad 10 000,– jsi povinnen ze zákona vystavit fakturu.

Hykam

omlouvám se za duplicitní odpověď v diskuzi.