Nela56

Mám si koupit nové kolo? Podrobnosti níže.

Dobrý den, je mi 14 let a minulý rok jsem dostala nové kolo, takovou tu střední třídu od té doby jsem na kole začala jezdit hodně často. Nemůžu říct,že by mi to šlo, jezdím si prostě svým tempem, ale baví mě to. Jenomže všichni kolem už mají lepší kola a kolo, které mám já, mi nadmíru stačí, ale mají ho i lidé, kteří vyjedou jednou za rok. Prostě si už dlouho přeju jedno lepší kolo, které není zrovna nejlevnější a rodiče momentálně nemají na to aby mi ho koupili. Proto jsem si ted celkem šetřila, ale 15 mi bude až na konci srpna, takže bez brigády to jde celkem těžce. Proto mě ted napadlo, že bych použila něco málo, co mám našetřeno, plus že bych prodala staré kolo, potom by mi chybělo asi ještě 6 tisíc, a ty by mi půjčili rodiče, kterým bych to poté musela vracet.
Všechno tohle bych ráda udělala jenomže je tady háček, od záři budu na intru v Olomouci a domů bych jezdila jen na víkendy, trochu mě děsí, že bych vlastně neměla žádné svoje peníze a ještě bych rodičům získané peníze musela vrátit :/ Určitě by mi začali dávat nějaké kapesné, ale to bude nějáké potřebné minimum..
Do toho když si koupím nové kolo, tak se asi naštve má dosavadní spolujezdkyně a přestane se mnou závistí jezdit, jelikož ona sama nové nechce, ale když si ho koupím bude závidět.
Takže ted opravdu nevím, co dělat :(

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kelt

nechat to být

Tak nech si staré kolo, pomalu si šetři na nové. Budeš mít s kým jezdit, kamarádka nebude naštvaná, a můžete si naplánovat, že si obě koupíte později nové kolo. Bude vás to obě víc motivovat a nebude si závidět. Budeš mít peníze pro internát a nebudeš mít u rodičů dluhy. Posuzuj to podle sebe a ne podle druhých. Určitě najdeš lidi, kteří mají lepší kola, auta, platy a podobně. Dokud ti kolo jezdí, tak ho nevyměňuj. Využívej ho jak můžeš a zatím si šetři na nové. Je lepší si koupit kvalitní kolo jednou za 5 let, než každé dva roky kupovat druhou ligu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

nechat to být

… všechno člověk nemůže mít hned, až budeš starší, pochopíš, že nemůžeš mít všechno, co ostatní, kupovat nové kolo, protože to rok staré není IN je projev nedospělosti, nerozumu a rozhazovačnosti … já měl dost dlouho kolo zn. Ukrajina, jiné nebylo k mání, a muselo (a taky holt) stačilo, jenže to byla jiná doba, a člověk, přestože byl mladší, hodně věcí chápal, dnešní mlaďošové žijí naprosto jinak …

Arne1

nechat to být

Budeš na intru, budeš mít na jezdění méně času. Nech to na dobu až to bude mít smysl – pak si koupíš ještě lepší kolo.

iceT

nechat to být

Protože tě děsí, že nebudeš mít dostatek financí, tak se do koupě nového kola nepouštěj. To, že druzí mají něco podle tebe lepšího, neznamená, že to nutně musíš mít taky, zvlášť pokud loňské kolo jezdí a jsi na něm zvyklá.
Také je lepší si na to, co chci, nešetřit, než se zadlužovat jen proto, že to něco chci hned.

anonym

nechat to být

Beztak si myslím, že zdejší anketa (i důvodu účasti) není vypovídající a neivlivní tvé rozhodnutí.

jsemjá

jít do toho

orwell

nechat to být

Pokud staré funguje ke vší spokojenosti, není důvod to měnit! Hele, já mám skoro celý život starého dobrého „favouše“, rok výroby 1967 a neměnil bych ho. Leda tak za elektrokolo, protože od té doby sil už znatelně ubylo ☹