gumáček

Má šanci přežít ptáče, které vypadlo z hnízda?

Ptáče už bylo opeřené a matka ho hledala.

Nejlepší odpověď
briketka10

Jednou jsem to tady už psala o zachránění dvou malých
rorýsů i s hnízdem spadlým ze stromu. Vzala jsem je domů
a krmila je kousky vepřového masa musela jsem si koupit
kapátko a tím jim dávala vodičku. Byla úplně holá bez peří
a dravci to jsem poznala podle drápků. Naučila jsem je létat,
krmila každé 2hod. nosila do práce metrem v košíku prala se,
tak jsem je oddělila, aby si nervala peříčka. Jedno bylo větší,
druhé menší, tak dostalo vždy víc 😁
Až skoro létala odnesla jsem je do stanice Mladých přírodovědců
Dříve je tam nechtěli, že se o ně nemá kdo starat jen mi poradili,
jak se o ně mám postarat.
Paní mi pak řekla, že jsem udělala dobrý skutek, protože rorýs je
chráněný ptáček. Byla jsem moc ráda.

Další odpovědi
ten který je

U zdravých opeřených mláďat na jejich zachraňování raději zapomeňte. Mladí pěvci se učí létat i několik dní. Mláďata povětšinou poskakují poblíž hnízda po zemi a snaží se vzlétnout, někdy posedávají v keřích či na stromech. V tomto případě zásah člověka není na místě, mládě nechte v klidu. Rodiče malého opeřence jsou nejspíše někde poblíž a stále jej dokrmují.
„Mláďata se totiž v tomto období běžně přemísťují z místa na místo. Jakmile je kolem nich klid, začnou se ozývat a rodiče je bez problémů najdou,“ vysvětluje zkušený ornitolog.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/co-s-ptacim-mladetem-vypadlym-z-hnizda-dxr-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120710­_150620_hobby-mazlicci_mce

Dochy

Jak které. Nám tu u jednoho baráku hnízdí na okapu nějaký dravec. Jednou tu viděli po trávě poskakovat nějaké mládě, tak volali záchranářům. Prý nechat,vše je v pořádku, mládě se učí létat a než se to naučí, tak bude poskakovat kolem. Staří si ho najdou.

Kepler

Asi moc šancí nemá. Jako kluk jsem jedno našel, vyšplhal na strom a dal ho zpátky do hnízda. Dole by ho brzy zblajzla nějaká kočka, nebo kuna. Ptáče bylo asi zraněné a druhý den jsem jej našel tuhé.

fanatik13

Stalo se mi loni o prazninách že jsem u nás na vesnici v naší ulici uviděl malinkého drozdíka, nikde okolo něj nebyl jediný ptáček tak jsem ho vzal domů nakrmil jsem ho a pak jsem si všiml že mi do pokoje vlítnul dospělí drozd, – tak jsem ho vynesl na zahradu a z povzdálí čekal co se stane( a tobě radím to samé a držim palce) a matka která si pro něj dolítla až ke mě do pokoje a pokadila mi notebook si ho vzala zpátky.