Oliver139

Lze se napojit mobilem na internet z notebooku?

Ahoj, mám kabelové internetové připojení k notebooku který podporuje wifi technologii. Existuje nějaka aplikace nebo technologie ktera umožňí aby se z mého notebooku stal něco jako router nebo vysílač wifi signalu a k němu by se mohl přes wifi připojit např. můj mobil?

Pozn.: V IT se moc nevyznám tak mi prosím odpusťte pokud je ta otázka moc „stupidní“
Doplňuji:
můj OS: windows 7 Home Premium 64bit

Odpovědi
setapouch

Ano, některé operační systémy (vč. Windows) mají něco jako sdílení připojení k Internetu. Jinam tuto funkci lze přidat aplikací. Osobní zkušenost nemám, ale když napíšeš, jaký operační systém (Windox XP, Windows 7, 8…, Ubuntu) máš, někdo určitě poradí víc (nebo odkáže na příslušné fórum).
Doplňuji:
Zkus http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/using-internet-connection-sharing#1TC=windows-7

Moc jsem to nestudoval, navíc, pokud nevíš, co děláš, můžeš si vytvořit díru do sítě (umožnit nepovolaným přístup do ní).

setapouch

Oprava – Windows XP :)